Serena Williams – tenisowa ikona mody z mocarnym serwisem

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Serena Williams – tenisowa ikona mody z mocarnym serwisem
Serena Williams Foto: Shutterstock.com/Alison Liyanage

Serena Williams w imprezach wielkoszlemowych wygrywała aż 23 razy, a w Wimbledonie siedmiokrotnie. Tegoroczna przygoda na kortach przy Church Road okazała się dla niej jednak wyjątkowo nieudana – tenisistka odpadła już w pierwszej rundzie. Nie brak głosów, że był to ostatni występ Williams w Londynie – w końcu ma już 40 lat. W "Bed and breakfast" wróciliśmy do złotych czasów kariery Sereny Williams, w czym pomogła nam ekspertka tenisowa Magdalena Rejniak.

Serena Williams – szósta tenisistka w historii

Takiego duetu świat tenisa nie znał wcześniej. Siostry Williams – urodzona w 1980 roku Serena i o rok starsza Venus – pod koniec lat 90. i w pierwszej połowie lat dwutysięcznych rządziły na światowych kortach. Swoje sukcesy zawdzięczają m.in. ambicji i determinacji swojego ojca Richarda, któremu w 2021 roku poświęcono hollywoodzką produkcję "King Richard". 

Skupmy się jednak na Serenie. Młodsza z sióstr Williams ma na swoim koncie Niekalendarzowego Wielkiego Szlema w grze pojedynczej i podwójnej, Karierowego Złotego Wielkiego Szlema w grze pojedynczej i podwójnej, mistrzostwo olimpijskie w grze pojedynczej z Londynu (2012) i w grze podwójnej z Sydney (2000), Pekinu (2008) i Londynu (2012) oraz kilka nagród WTA różnych kategorii. W grze pojedynczej 72-krotnie wygrała turnieje WTA, w tym 23 wielkoszlemowe. Rezultat? Dziś Serena Williams jest uznawana za szóstą tenisistkę w historii.


Czytaj także:

Magdalena Rejniak: przewaga fizyczna Sereny Williams pozwalała jej dominować na kortach przez lata

W pamięci Magdaleny Rejniak – dawnej tenisistki i ekspertki od tej dyscypliny sportu – szczególnie zapisał się wimbledoński finałowy mecz z 2012 roku, kiedy to Serena Williams zmierzyła się z naszą rodaczką Agnieszką Radwańską. 

– To był mecz, który daje odpowiedź na pytanie, dlaczego Serena Williams grała tak dobrze. Agnieszka grała wtedy najlepszy tenis. Wygrała drugiego seta, ale na początku trzeciego Serena zaserwowała kilka takich serwisów, że Agnieszka po prostu nie miała co zbierać – wspominała rozmówczyni Krzysztofa Łoniewskiego. – Gdy Williams była zdrowa i w dobrej formie fizycznej, potrafiła mocno zagrać, począwszy od serwisu, po uderzenia z głębi kortu. Jej przewaga fizyczna pozwalała jej dominować na kortach przez lata. W Londynie ją kochano – dodała.

Magdalena Rejniak podkreśliła, że Serena Williams to także prywatnie postać, obok której nie można przejść obojętnie. – Wydawałoby się, że jest ostra, ale gdy się odzywa, okazuje się osobą bardzo ciepłą i sympatyczną – powiedziała.

Od lamparcich spodni, przez cekiny, po falbanki

W mediach Serenie Williams poświęcano wiele uwagi nie tylko ze względu na jej tenisowe sukcesy, ale także na stroje, które prezentuje na korcie. Kontrowersje wzbudziły chociażby jej czarny kombinezon wzbogacony czerwonym paskiem, w którym wystąpiła na French Open w 2018 roku, czarna tiulowa spódniczka z US Open w tym samym roku czy biały strój z trenem z zeszłorocznego Wimbledonu. 

– Na Wimbledonie tradycja, mimo wszystko, cały czas się trzyma. Krój się zmienia, ale biały kolor jest niezmienny. Natomiast w innych turniejach można było podziwiać rewię mody  od lamparcich spodni, przez cekiny, po falbanki. Niektórzy miłośnicy mody mogli czerpać z tego, co prezentowała Serena. Dawała w tym obszarze dużo atrakcji – skomentowała Magdalena Rejniak.

Posłuchaj

3:28
Złote czasy kariery Sereny Williams (Bed and breakfast/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Serena Williams vs Harmony Tan | First Round Highlights | Wimbledon 2022/Wimbledon

***

Tytuł audycji: Bed and breakfast
Prowadzący: Piotr Firan
Autor rozmowy: Krzysztof Łoniewski
Gość: Magdalena Rejniak (ekspertka tenisowa)
Data emisji: 09.07.2022
Godzina emisji: 6.43

kr

Polecane