Wyczyn na miarę Forresta Gumpa. Polak przebiegnie świat dookoła

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wyczyn na miarę Forresta Gumpa. Polak przebiegnie świat dookoła
Urodzony w Krośnie Tomasz Drybała pod koniec sierpnia wyruszy w trwający trzy lata i cztery miesiące bieg długości 40 075 km, czyli tyle, ile wynosi obwód ZiemiFoto: shutterstock.com

Tomasz Drybała, na co dzień żyjący w Londynie krośnianin i pasjonat biegania, pod koniec sierpnia podejmie nie lada wyzwanie – podobnie jak tytułowy bohater kultowego filmu "Forrest Gump", ma zamiar obiec świat dookoła. O zaplanowanej na 40 miesięcy biegowej wyprawie ze szczytnym celem w tle opowiedział w rozmowie z Krzysztofem Łoniewskim w audycji "Biegam, bo lubię".

Krośnianin wyrusza w bieg dookoła świata

Urodzony w Krośnie 44-letni Tomasz Drybała postawił przed sobą niezwykły cel. Pod koniec sierpnia wyruszy w trwający trzy lata i cztery miesiące bieg długości 40 075 km, czyli tyle, ile wynosi obwód Ziemi. 

Bieg oczywiście będzie podzielony na etapy. Tomasz Drybała rozpocznie go 29 sierpnia w Nowym Jorku. Pobiegnie przez m.in. przez Portland, Hongkong, Bali, Kair i Ateny. Metą będzie Londyn, w którym mężczyzna mieszka już od dwóch dekad. – Pokonam cztery kontynenty, w sumie 27 krajów, biegnąc poprzez góry, wzdłuż brzegu oceanu i morza oraz przez lasy tropikalne, dżungle, a nawet pustynie – zapowiedział ultrabiegacz.


Najczęściej czytane

W szczytnym celu

Tomaszowi Drybale przyświecają dwa duże cele. – Biegnę, aby zainspirować moich dwóch synów w wieku 10 i 17 lat. Chcę, aby wiedzieli o tym, żeby nie wybierać w życiu najłatwiejszej drogi, żeby zawsze kierować się głosem serca i robić to, co najbardziej kochają w życiu. Ponadto na trasie mojego biegu buduję społeczności świadome traumy z dzieciństwa  będę miał ponad 400 przemówień i warsztatów. Zbieramy również fundusze dla UNICEF-u, aby wesprzeć dzieci na Ukrainie, a później w Wenezueli, Jemenie i na Filipinach – wyjaśnił w rozmowie z Krzysztofem Łoniewskim.

W odróżnieniu od bohatera amerykańskiego filmu Roberta Zemeckisa z 1994 roku Forresta Gumpa, który przebiegł dookoła świata bez specjalnych przygotowań, Tomasz Drybała ma już na swoim koncie pewne doświadczenia w pokonywaniu długich dystansów. – Przebiegłem 11 tys. km przez Azję, tylko z plecakiem. Teraz biegam ponad 1000 km w okolicach rodzinnego Krosna – powiedział gość Trójki.

Posłuchaj

4:04
Bieg dookoła świata w szczytnym celu. Tomasz Drybała gościem Trójki (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 30.06.2022
Godzina emisji: 11.22

kr

Polecane