Głowa, serce, Gaba. Retransmisja koncertu Gaby Kulki [WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

To był koncert pełen niespodzianek i artystycznych wyzwań. 1 kwietnia 2017 roku Gaba Kulka zagrała w Studiu im. Agnieszki Osieckiej z okazji 55. urodzin Trójki. Na retransmisję tego wyjątkowego występu zaprosiliśmy w niedzielę 10 lipca.

Gaba Kulka to jedna z najbardziej oryginalnych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wokalistka, pianistka i autorka piosenek nagrała sześć solowych albumów studyjnych. Drugi z nich, zatytułowany "Out", ukazał się w 2006 roku i był nominowany do Mateusza – nagrody muzycznej przyznawanej przez Program 3 Polskiego Radia. Kolejny, "Hat, Rabbit" (2009), zyskał status Złotej Płyty i był najpopularniejszą, jak dotąd, pozycją w dyskografii artystki.

Piosenki Gaby Kulki często gościły na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a ona sama od 2017 roku prowadziła w Trójce autorską audycję "Głowa. Serce. Baza.", emitowaną w sobotę o godz. 22.05. Najczęściej prezentowała w niej utwory innych wykonawców, opowiadając przy tym ciekawe historie na ich temat. Wyjątek stanowił wieczór 1 kwietnia 2017 roku, kiedy to artystka zagrała w swym programie specjalny koncert na 55. urodziny stacji.


Posłuchaj

51:59
Gaba Kulka na scenie Muzycznego Studia PR im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Na scenie Studia im. Agnieszki Osieckiej Gabie towarzyszył kontrabasista Wojtek Traczyk. W repertuarze koncertu znalazły się piosenki z dwóch ostatnich płyt wokalistki oraz utwory, które oboje grali razem po raz pierwszy. Na dodatek używali przy tym instrumentów, których nigdy wcześniej nie zabierali ze sobą na scenę. Dzięki temu występ był dla artystów wielkim wyzwaniem, natomiast słuchacze i widzowie zgromadzeni w studiu byli nieustannie czymś zaskakiwani.

Polecane