Wakacje w Polsce. "Warto poszukać miejsc nieoczywistych"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wakacje w Polsce. "Warto poszukać miejsc nieoczywistych"
Zwiedzanie na rowerze to doskonały pomysłFoto: Shutterstock.com/WWj

Polska pełna jest nieznanych lub mało popularnych miejsc, przepełnionych ciekawą historią i pięknymi krajobrazami. Wiele z nich warto odwiedzić, by zażyć wypoczynku, obcować z naturą lub pokazać gościom z zagranicy. Jak wygląda mapa nieoczywistych punktów wakacyjnych w Polsce? 

  • W czasie pandemii polska branża turystyczna poważnie ucierpiała. Wiele przedsiębiorstw było zmuszonych, by czasowo zawiesić działalność. 
  • Wbrew złym prognozom dotyczącym rynku turystycznego Polacy masowo rezerwują wyjazdy i planują wakacje.
  • Cały czas utrzymuje się trend związany z wyborem wypoczynku w kraju. Wielu z nas chętnie spędza wakacje w Polsce. 

– Pandemia była ciosem w kierunku branży turystycznej i samych turystów. Polacy głodni podróży rozpoczęli eksplorację i poszukiwanie ciekawych miejsc w kraju. To dobry trend, który pokazuje, że jeśli chcemy odpocząć, niekoniecznie musimy szukać destynacji daleko od domu – powiedział w Trójce Jacek Janowski z Polskiej Organizacji Turystycznej.

Nieoczywiste wakacje w Polsce 

– Najbardziej popularne miejsca, które odwiedzamy w wakacje, to góry, morze i mazury. Warto jednak pamiętać, że w każdym polskim regionie są piękne miejsca, które nie są oblegane przez turystów. Można poczuć się tam swobodnie i wypocząć, również aktywnie. Warto zabrać ze sobą np. rower. Każdy z regionów ma przygotowane ścieżki i trasy specjalnie dla rowerzystów. Można odpoczywać również z kajakiem. Spływy to nie tylko Podlasie, Warmia czy Mazury. To też miejsca nieoczywiste, jak np. Śląsk – wyliczał gość "Trójki przed południem".

Posłuchaj

11:05
Wakacje w Polsce. "Warto poszukać miejsc nieoczywistych" (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Boom rowerowy 

– Obecnie każdy region ma świetne warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Najbardziej popularnym szlakiem jest jednak Green Velo, liczący sobie dwa tysiące kilometrów. Trasa przebiega przez pięć województw Polski Wschodniej. W ogóle polecam korzystać z atrakcji tego regionu. Mówię tu o województwie podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim, warmińsko-mazurskim czy podlaskim. Wypoczniemy tam nie tylko na rowerze, ale przede wszystkim blisko natury. To miejsca mniej oblegane przez turystów  podkreślił gość Programu 3.  Przypomnę tylko, że otwarta jest już strefa przygraniczna i odwiedzić można chociażby Białowieżę  dodał.

Polska. Wakacje mamy w naturze / Poland Travel

***

Polecane