Nasze drogie pociechy na wakacjach. Ile to kosztuje?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nasze drogie pociechy na wakacjach. Ile to kosztuje?
Oferta Akademii Surfingu dla najmłodszych cieszy się wielką popularnościąFoto: Shutterstock / Denis Moskvinov

Według Głównego Urzędu Statystycznego tegoroczne wakacje będą droższe o około 30 proc. od ubiegłorocznych. Mimo to nie spadło zainteresowanie koloniami dla dzieci – rodzice wysyłają je tam często kosztem wspólnych, rodzinnych wakacji.

W tym roku na tygodniowe kolonie nad polskim morzem dla dziecka w wieku od 6 do 15 lat trzeba wydać od 2 do 3 tys. zł. Tańsze są półkolonie – te można znaleźć w Trójmieście już za 550 złotych, a w mniejszych miejscowościach w Wielkopolsce lub na Mazurach będzie jeszcze o 100 zł taniej.

Mimo że ceny są sporo wyższe niż w ubiegłym roku, zainteresowanie obozami dla najmłodszych jest ogromne. – Wszystkie turnusy są wyprzedane, a rodzice wciąż dzwonią z pytaniami, czy mamy jeszcze miejsca – mówiła w audycji "Pora na Trójkę" Lidia Piechota, kierowniczka warszawskiej Akademii Surfingu, która organizuje takie wyjazdy.


Najczęściej czytane

Za granicą też drogo

Gdyby ktoś zdecydował się wysłać swoją latorośl za granicę, też musi się liczyć z tym, że zorganizowany wyjazd będzie o około jedną trzecią droższy niż w poprzednie wakacje. Można spróbować zaoszczędzić, organizując dojazd na własną rękę, ale wtedy trzeba wziąć pod uwagę, że hotele i restauracje podniosły ceny mniej więcej o 15 proc. w stosunku do ubiegłego lata.

Najpopularniejsze kierunki, jeśli chodzi o wakacyjne wyjazdy dzieci, to Włochy, Hiszpania, Chorwacja, Grecja oraz Bułgaria. W ostatnim z tych krajów można wykupić na przykład tygodniowy obóz fitness dla młodzieży w Złotych Piaskach, w cenie blisko 2800 zł. Do tego trzeba doliczyć kieszonkowe oraz wydatki na bilety do muzeów, pamiątki itp.


Posłuchaj

2:26
Ile kosztuje wysłanie dziecka na wakacje? (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzący: Karol Gnat
Autorka materiału reporterskiego: Klaudia Dadura
Data emisji: 5.07.2022
Godziny emisji: 8.14

kc

Polecane