Włodzimierz Czarzasty: w sprawie Ukrainy jest konsensus między rządem, prezydentem a opozycją

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– W sprawie Ukrainy jest konsensus między rządem, panem prezydentem Andrzejem Dudą a opozycją – skomentował na antenie Programu 3 Polskiego Radia wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty. Ocenił ponadto, że to bardzo dobrze, ponieważ "to jest tak naprawdę także sprawa polska".

W poniedziałek odbyło się spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, podczas którego poruszono kwestie związane między innymi z sytuacją militarną Polski oraz wojną na Ukrainie. Część posiedzenia miała charakter niejawny.

Odnosząc się do tego wydarzenia, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że "w sprawie Ukrainy jest konsensus między rządem, panem prezydentem Andrzejem Dudą a opozycją". – I to bardzo dobrze, ponieważ to jest tak naprawdę także sprawa polska – podkreślił.


Posiedzenie RBN. Wojna na Ukrainie

Jak dodał, "smutne jest to, że tak naprawdę sprawa ukraińska ma się na świecie coraz gorzej". – Na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego wszyscy o tym mówiliśmy. I trzeba przyznać racjonalnie: na razie Ukraina nie wygrywa tej strasznej wojny wypowiedzianej przez Rosję, raczej traci swoje tereny – ocenił.

 W dodatku obecnie Kijów ma tylko trójkę prawdziwych przyjaciół: USA, Wielką Brytanię oraz Polskę – zaznaczył poseł Nowej Lewicy. Wskazał, że można to zauważyć, między innymi analizując wielkość dostaw pomocy militarnej, jaką kraje zachodnie niosą Ukrainie.

Gość audycji dodał ponadto, że "im dalej od granicy z Ukrainą, tym wieś spokojniejsza". Włodzimierz Czarzasty zaznaczył również, że podczas poniedziałkowej Rady Bezpieczeństwa Narodowego uczestnicy "umówili się, że każdy z nich będzie robił wszystko, aby wszyscy członkowie Unii Europejskiej byli jak najdłużej zainteresowani toczącą się wojną na Ukrainie".


Posłuchaj

12:51
Włodzimierz Czarzasty: w sprawie Ukrainy jest konsensus między rządem, panem prezydentem a opozycją (Salon Polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+
 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Włodzimierz Czarzasty (wicemarszałek Sejmu, poseł Nowej Lewicy)
Data emisji: 5.07.2022 r.
Godzina emisji: 8.45

ng/kr

Polecane