Julia Przyłębska: granice postępowania UE ws. Polski wyznaczają Konstytucja i traktaty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

- Wyrok TK jest sygnałem, w którym wskazano granice postępowania UE ws. Polski, a te granice wyznaczają Konstytucja i traktaty. Nie wolno dokonywać interpretacji, które wychodzą poza zapisy traktatów - oceniła w "Trójkowym komentarzu dnia" Julia Przyłębska, prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Julia Przyłębska przyznała w Programie 3 Polskiego Radia, że "Trybunał Konstytucyjny nie jest monolitem, lecz składa się z 15 całkowicie niezależnych sędziów". 

Prezes Trybunału Konstytucyjnego zauważyła, że "niektórzy polscy politycy wykorzystują unijne organy, żeby deprecjonować Polskę, wywoływać zamęt i przedstawiać nieprawdziwe informacje". - Nie tędy droga. Wyrok TK jest sygnałem, w którym wskazano granice postępowania UE ws. Polski, a te granice wyznaczają Konstytucja i traktaty. Nie wolno dokonywać interpretacji, które wychodzą poza zapisy traktatów - oceniła w "Trójkowym komentarzu dnia".

"Polskie społeczeństwo i państwo stanęły na wysokości zadania ws. wojny na Ukrainie"

Gość Polskiego Radia odniosła się także do sytuacji na Ukrainie. - Polska może pomóc Ukrainie poprzez działania swoich ekspertów. Polskie społeczeństwo i państwo stanęły na wysokości zadania ws. wojny na Ukrainie. To ewenement w skali światowej - przyznała.

Posłuchaj

19:47
Julia Przyłębska: granice postępowania UE ws. Polski wyznacza Konstytucja i traktaty (Trójkowy komentarz dnia)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Julia Przyłębska (prezes Trybunału Konstytucyjnego)
Data emisji: 4.07.2022
Godzina emisji: 18.10

dn

Polecane