Ulrich Hub: pisanie dla dzieci daje wolność

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ulrich Hub: pisanie dla dzieci daje wolność
Spektakl na podstawie książki Ulricha Huba "O ósmej na arce"Foto: shutterstock/Igor Bulgarin

– Pisanie dla dzieci daje wolność. Dzieci są odbiorcami bardzo wymagającymi i czerpią z książek dużo więcej, niż ja potrafię w nich zawrzeć – powiedział w "Zagadkowej niedzieli" Ulrich Hub, pochodzący z Berlina autor książek dla najmłodszych, którego ostatnim dziełem jest "Kulawa kaczka i ślepa kura".

Trafiła się ślepej kurze… kaczka. Ulrich Hub z nową książką

Ulrich Hub, mistrz zabawnych i mądrych zwierzęcych historii, powrócił z przewrotną opowieścią o podążaniu za marzeniami. Jak przystało na książkę tego berlińskiego twórcy literatury dziecięcej, "Ślepa kura i kulawa kaczka" to nie tylko zabawni zwierzęcy bohaterowie, błyskotliwe dialogi i zaskakujące zwroty akcji. To także opowieść o samotności, o sile wyobraźni i o niezwykłej przyjaźni, która dodaje skrzydeł i otwiera oczy. A dzięki pełnym wyrazu rysunkom Jörga Mühlego przygody dwóch pierzastych bohaterek bawią i poruszają jeszcze bardziej!Niedawno Ulrich Hub gościł na Big Book Festival w Warszawie, a chwilę potem pojawił się w Zagadkowym Studiu, gdzie odpowiedział m.in. na pytanie o to, co jest w życiu najważniejsze. – Przyjaźń, samodzielne myślenie i to, żeby nie zawsze słuchać autorytetów. Nawet jeżeli ktoś bardzo ważny mówi ci, żebyś zostawił swojego przyjaciela, nie można tego robić. Trzeba myśleć sercem i rozumem.


Najczęściej czytane

Dzieci wiedzą lepiej

Ulrich Hub, zanim napisał takie książki dla dzieci jak "Ślepa kura i kulawa kaczka", "Na Arce" o ósmej, "Ostatnia owca", i "Lisy nie kłamią", był autorem sztuk teatralnych. Co sprawiło, że zaczął pisać dla najmłodszych? – Gdy przeszedłem do pisania prozy, doszedłem do wniosku, że pisanie dla dzieci daje wolność. Dzieci są odbiorcami bardzo wymagającymi i czerpią z książek dużo więcej, niż ja potrafię w nich zawrzeć. Niby nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania, ale dzieci je mają – powiedział w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk.

Gościem pierwszego lipcowego wydania audycji "Zagadkowa niedziela" był także Marcin Kozioł, autor książki "Psyjaciele" – historii psów i ich wybitnych opiekunów.


Posłuchaj

49:54
Pisarz, który dodaje dzieciom skrzydeł! Ulrich Hub z książką "Kulawa kaczka i ślepa kura" gościem Zagadkowego Studia (Zagadkowa niedziela)
+
Dodaj do playlisty
+


"Dreszcze" - piosenka ze spektaklu "Na Arce o ósmej"/Baj Pomorski

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Ulrich Hub (autor książek dla dzieci), Marcin Kozioł (autor książki "Psyjaciele")
Data emisji: 03.06.2022
Godzina emisji: 9.07

mat. promocyjne/kr

Polecane