The Rolling Stones – we wrześniu biografia Charliego Wattsa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
The Rolling Stones – we wrześniu biografia Charliego Wattsa
Charlie Watts na koncercie w 2018 rokuFoto: PAP / Katja Ogrin/EMPICS Entertainment

15 września ukaże się autoryzowana biografia Charliego Wattsa pióra Paula Sextona. Perkusista grupy The Rolling Stones zmarł niecały rok temu w wieku 80 lat.

"Charlie’s Good Tonight: The Authorised Biography of Charlie Watts" – taki tytuł będzie nosić książka opowiadająca o życiu jednego z najważniejszych perkusistów rockowych w historii. Została ona autoryzowana zarówno przez rodzinę zmarłego muzyka, jak i przez jego kolegów z zespołu, a Mick Jagger i Keith Richards napisali nawet słowo wstępne.

Autorem biografii jest Paul Sexton, dziennikarz, pisarz i radiowiec od wielu lat zaprzyjaźniony z muzykami grupy The Rolling Stones. Przeprowadził on wiele rozmów zarówno z samym Wattsem, jak i ludźmi, którzy osobiście znali perkusistę. – Jeden z dobrych przyjaciół Charliego powiedział mi, że jego było bardzo łatwo kochać. W ciągu ponad ćwierć wieku wielokrotnie miałem przyjemność przebywać w jego towarzystwie i zgadzam się z tym całym sercem – stwierdził Sexton, dziękując przy okazji wszystkim, którzy pomogli mu w napisaniu książki.

"Bardzo nam go brakuje"

W podobnie ciepłym tonie utrzymane jest oświadczenie członków zespołu The Rolling Stones związane z zapowiedzią wydania biografii Charliego Wattsa. Napisali o swoim zmarłym koledze, że "był nie tylko fantastycznym perkusistą, ale też cudownym człowiekiem". "Był zabawny, hojny i miał świetny gust. Bardzo nam go brakuje" – czytamy w komunikacie opublikowanym przez Stonesów.

Charlie Watts grał na perkusji w The Rolling Stones przez 58 lat. Przez ten czas nie opuścił ani jednego koncertu legendarnej grupy. Latem 2021 roku trafił do szpitala, gdzie musiał się poddać – niegroźnej, jak początkowo zapewniano – operacji. Niestety, 25 sierpnia podano informację o śmierci 80-letniego muzyka. Jego miejsce za bębnami w The Rolling Stones zajął Amerykanin Steve Jordan.

kc


Polecane