Grażyna Szapołowska w Międzyzdrojach: najpiękniejsze są przypadkowe spotkania

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Grażyna Szapołowska w Międzyzdrojach: najpiękniejsze są przypadkowe spotkania
Grażyna Szapołowska podczas Festiwalu Gwiazd w MiędzyzdrojachFoto: PAP/Marcin Bielecki

– Najpiękniejsze są te przypadkowe spotkania. Gdy gdzieś usiądę, dosiadają się ludzie i zaczynamy rozmawiać, dużo żartować – mówi Grażyna Szapołowska, która uczestniczy w tegorocznym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Trwa 25. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. W niedzielne przedpołudnie rozmawialiśmy z gośćmi wydarzenia, między innymi aktorką Grażyną Szapołowską.

 Międzyzdroje zrobiły się piękną enklawą artystyczną. To bardzo cenne, tym bardziej, że festiwal się rozwija  podkreślała Grażyna Szapołowska.  

Plany filmowe

Rozmówczyni Anny Popek opowiadała również o swoich najbliższych planach artystycznych, między innymi filmach, w których będzie można ją zobaczyć.  2 sierpnia na ekrany kin wchodzi komedia pod tytułem "Każdy wie lepiej". Z Andrzejem Sewerynem gramy małżeństwo, które stara się odnaleźć w dzisiejszym świecie. Ponadto ze świetną ekipą zaczęłam robić film "Król dopalaczy", jego premiera planowana jest na przyszły rok  mówiła aktorka.

Wspomnienia operowe

Grażyna Szapołowska wspominała również swoje doświadczenia operowe.  To była "Halka" Moniuszki i "Traviata" Verdiego, dwa niesamowite przedstawienia. Dużo młodych ludzi zaczęło inaczej postrzegać operę: nie tylko jako odśpiewane widowiska, ale głębszą, metafizyczną myśl, pokazującą relacje między ludźmi  podkreślała.

Mobilizacja muzyczna

A jak prezentują się muzyczne plany Grażyny Szapołowskiej?  Chciałabym nagrać płytę, ale wbrew pozorom nie mam czasu. Dopóki ktoś mnie nie zaczepi, nie przedstawi pomysłu, to samej jest mi ciężko. W przypadku albumu "Kochaj mnie" Włodek Kiniorski niemal zmusił mnie do współpracy. Dopingował telefonami tak intensywnie, że się udało  wspominała artystka.

Pamięć książkowa

Rozmawialiśmy także o napisanej przez Grażynę Szapołowską książce "Ścigając pamięć".  Chciałam przekazać szacunek do osób, które odchodzą. Na spotkaniu autorskim niektóre osoby płakały, inne się śmiały. Wszyscy ścigamy pamięć. W odnajdywaniu tych chwil szlachetniejemy. Nie wolno zapominać, nawet tych najgorszych momentów, należy się do nich przyznawać  mówiła rozmówczyni Anny Popek. 

W audycji usłyszeliśmy również aktorkę Annę Gornostaj oraz burmistrza Międzyzdrojów Mateusza Bobka.


Posłuchaj

46:29
Grażyna Szapołowska, Anna Gornostaj i Mateusz Bobek nie tylko Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach (Leniwe przedpołudnie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Po przerwie spowodowanej pandemią oraz z okazji okrągłej rocznicy organizatorzy postanowili zrobić gościom, turystom, artystom i mieszkańcom Międzyzdrojów prezent w postaci najdłuższego Festiwalu Gwiazd w historii. Wydarzenie obejmuje aż cztery wakacyjne weekendy: 1-3 lipca, 22-24 lipca, 5-7 sierpnia i 26-28 sierpnia.

Podczas weekendu otwarcia Trójkowa ekipa jest na miejscu. W piątek (1 lipca) z festiwalu nadaliśmy audycję "Zapraszamy na weekend", którą prowadził Piotr Firan. Naszym gościem była m.in. rzeczniczka Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach Magdalena Kuszewska.  

W piątkowy wieczór zaprosiliśmy na "Listę przebojów Trójki" z nadmorskiego kurortu (godz. 19.05-22.00), podczas której za Trójkowym mikrofonem zasiadł Tomasz Miara

Z kolei w sobotę (2 lipca) audycję "Bed and breakfast" (godz. 6.05-9.00) z wyjazdowego studia poprowadził Piotr Firan, którego z Warszawy wspierał Raf Uzar. Gośćmi sobotniego poranka byli: artysta grafik Andrzej Pągowski oraz aktor Rafał Zawierucha.

Czytaj także:


W sobotę z Międzyzdrojów nadawaliśmy również "LPT po godzinach" (godz. 10.05-12.00)  jej gospodarzem był Tomasz Miara. 

Tomasz Miara nadawał audycję z plenerowego studia Trójki w Międzyzdrojach Tomasz Miara nadawał audycję z plenerowego studia Trójki w Międzyzdrojach


***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Autorka audycji: Anna Popek
Goście: Grażyna Szapołowska i Anna Gornostaj (aktorki), Mateusz Bobek (burmistrz Międzyzdrojów)
Data emisji: 3.07.2022
Godzina emisji: 11.11

Polecane