Wernisaże, koncerty i odciskanie dłoni. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wernisaże, koncerty i odciskanie dłoni. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach
Aktor Michał Milowicz podczas gali odciśnięcia dłoni w ramach Festiwalu Gwiazd w MiędzyzdrojachFoto: PAP/Marcin Bielecki

Po dwuletniej przerwie powrócił Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach! To już 25., jubileuszowa edycja imprezy, gromadzącej największe osobowości ze świata polskiej kultury. – Chcieliśmy zmieścić ogrom festiwalowych wydarzeń, a tych jest, jak zwykle, naprawdę sporo. Są koncerty, spektakle, słuchowiska, imprezy sportowe i sesje autografów, na które widzowie bardzo czekają. Zapewniamy szerokie spektrum rozrywki i kultury – mówiła w Trójkowej audycji "Zapraszamy na weekend" rzeczniczka 25. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach Magdalena Kuszewska.

  • Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią powrócił Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. 25., jubileuszowa edycja imprezy obejmie aż cztery wakacyjne weekendy: 1-3 lipca, 22-24 lipca, 5-7 sierpnia i 26-28 sierpnia.
  • W sobotę oraz w niedzielę uczestnicy Festiwalu będą mieli okazję uczestniczyć w wernisażu prac Andrzeja Pągowskiego, obejrzeć spektakl reżyserowany przez Olafa Lubaszenkę oraz obserwować uroczystość odciskania dłoni na Promenadzie Gwiazd.

Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach – trwa najdłuższa edycja w 25-letniej historii

Równo z początkiem lipca rozpoczął się 25., jubileuszowy, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Po przerwie spowodowanej pandemią oraz z okazji ćwierćwiecza Festiwalu organizatorzy postanowili zrobić gościom, turystom, artystom i mieszkańcom Międzyzdrojów prezent w postaci najdłuższej edycji w historii. Wydarzenie obejmie aż cztery wakacyjne weekendy: 1-3 lipca, 22-24 lipca, 5-7 sierpnia i 26-28 sierpnia.

– Pandemia dała nam wszystkim w kość, także jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne, a więc absolutnie jesteśmy bardzo podekscytowani i szczęśliwi z tego powodu, że dzisiaj startujemy – mówiła w nadawanej prosto z Międzyzdrojów audycji "Zapraszamy na weekend" rzeczniczka Festiwalu Magdalena Kuszewska. – Chcieliśmy zmieścić ogrom festiwalowych wydarzeń, a tych jest, jak zwykle, naprawdę sporo. Są koncerty, spektakle, słuchowiska, imprezy sportowe i sesje autografów, na które widzowie bardzo czekają – wymieniała.

Najczęściej czytane

Andrzej Pągowski i jego prace na wernisażu "Kieślowski na nowo"

Pierwszym ważnym wydarzeniem jubileuszowej edycji Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach jest wernisaż prac Andrzeja Pągowskiego – artysty grafika, autora około tysiąca plakatów promujących sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek. Wydarzenie odbędzie się pod szyldem "Kieślowski na nowo" rozpocznie się o godz. 14.30 w Międzynarodowym Domu Kultury.

– Ta wystawa przyjechała do nas z Egiptu, bo wędruje po całym świecie. Są to plakaty Andrzeja Pągowskiego, w tym plakaty filmowe oraz prace ku uczci Krzysztofa Kieślowskiego, który jest patronem honorowym naszego tegorocznego festiwalu – mówiła Magdalena Kuszewska.

Także pierwszego dnia Festiwalu odbędzie się spektakl pt. "Małżeństwo to morderstwo" w reżyserii Olafa Lubaszenki. – Olaf Lubaszenko jest również dyrektorem artystycznym naszego festiwalu. Spektakl zostanie zagrany dwukrotnie – o godz. 16.00 oraz o godz. 19.00. Już trwa ustawianie scenografii, która jest imponująca – zachęcała rozmówczyni Piotra Firana.


Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach. Kto w tym roku pozostawi swój ślad?

W tym roku odbędzie się ono o godz. 21.00 przy Promenadzie Gwiazd, w pobliżu hotelu Amber Baltic. Kto w tym roku pozostawi odcisk swojej dłoni na jednej najsłynniejszych alei w Polsce? 

– Będą to Joanna Trzepiecińska, Lesław Żurek, Przemysław Sadowski, Katarzyna Maciąg, Henryk Talar oraz Michał Milowicz. To artyści, którzy zapowiedzieli swój przyjazd do Międzyzdrojów i którzy jutro pozostawią odciski swoich dłoni na promenadzie, gdzie mamy już zgromadzonych około 200 odcisków dłoni – zapowiedziała Magdalena Kuszewska.

Posłuchaj

7:22
Pierwszy dzień 25. edycji Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Co nas czeka w ten weekend? (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Piotr Firan
Gość: Magdalena Kuszewska (rzeczniczka 25. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach)
Data emisji: 01.07.2022
Godzina emisji: 10.36

mat. prasowe/kr

 


Polecane