Młodzieńcze porywy i traumy zamknięte w formie piosenek

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Młodzieńcze porywy i traumy zamknięte w formie piosenek
Koncert zespołu Obrasqi w TrójceFoto: Wojciech Kusiński

Powiewy młodości, echa przeszłych traum i damsko-męskie duety wokalne – to wszystko znalazło się w programie czwartkowej "Naszej tonacji". Usłyszeliśmy m.in. zespoły Lor i Hedone, a także wokalistki Joannę Prykowską i Ugorną.

Lor to żeński kwartet, którego członkinie, mimo bardzo młodego wieku, mogą się pochwalić długim scenicznym stażem. Dwie Julie, Jagoda i Paulina zaczynały od wykonywania folkowych piosenek w języku angielskim, aż wreszcie, po kilku latach, zdecydowały się zaśpiewać po polsku. "Mło(dość)" i "Nikt" to dwa nowe utwory grupy, po które sięgnął Mateusz Tomaszuk. – Chapeu bas, że po tylu latach panie odważyły się nagrać coś w ojczystym języku – powiedział gospodarz audycji.

Dla słuchaczy "Naszej tonacji" odkryciem mogła być też Ugorna. To kolejna młoda artystka, która pokazała się w programach "Szansa na sukces" i "The Voice of Poland", a teraz szykuje się do wydania debiutanckiego albumu. Na płycie "Nowa Herstoria" artystka zaprasza na "wytworną kolację" i zapowiada, że "traumy z przeszłości zostały zamknięte w postaci wykwintnych muzycznych dań". Jedno z tych dań to piosenka "Przedpokój".

"Jak" to tytuł utworu nagranego wspólnie przez zespół Hedone i Joannę Prykowską. Pochodzi z wydanego dwa lata temu albumu tej zasłużonej łódzkiej formacji, dowodzonej przez Macieja Werka. Była wokalistka grupy Firebirds zaśpiewała tu gościnnie tekst własnego autorstwa.


Posłuchaj

50:29
Młodzieńcze porywy i traumy zamknięte w formie piosenek (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 


Lista utworów:

 1. Lor – "Mło(dość)"
 2. Lor – "Nikt"
 3. Hedone & Joanna Prykowska – "Jak"
 4. Fisz Emade Tworzywo – "Start"
 5. Bartas Szymoniak – "Kochać naprawdę"
 6. Basia Giewont – "Nie bede"
 7. Ugorna – "Przedpokój"
 8. Organek – "Samoloty"
 9. Kasia Moś – "Moja modlitwa"
 10. Obrasqi – "Obiecaj (Radio Edit)"
 11. Patryk Pietrzak – "Maryś"
 12. Pola Chobot & Adam Baran – "Kurz"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 30.06.2022
Godzina emisji: 12.09

kc

Polecane