Subtelne kobiece głosy i uspokajający saksofon

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Subtelne kobiece głosy i uspokajający saksofon
Aga Kiepuszewska zaśpiewała w "NocHarmonii" o oswajaniu lękuFoto: mat. promocyjne

Kojący duszę muzyczny koktajl Julii Sawickiej tym razem zawierał wyjątkowo dużo polskich składników. W błogi nastrój pomagał wprowadzić m.in. saksofon Marty Wajdzik i głos Agi Kiepuszewskiej.

Marta Wajdzik to niezwykle utalentowana saksofonistka od lat związana z Bielską Zadymką Jazzową. Już w wieku 18 lat nagrała płytę z własnym kwartetem, mającym w składzie muzyków należących do śmietanki rodzimej sceny jazzowej: pianistę Pawła Tomaszewskiego, basistę Roberta Kubiszyna i perkusistę Pawła Dobrowolskiego. Fragmenty wydanego w 2020 roku albumu "My Planet" wypełniły pierwsze kilkanaście minut "NocHarmonii".

Dwa lata wcześniej ukazała się płyta "Fala" firmowana nazwiskiem Agi Kiepuszewskiej. Znalazło się na niej 14 autorskich piosenek opowiadających "o oswajaniu złości, lęku, bezradności, o odzyskiwaniu zaufania, nadziei, bliskości". Dwie z nich – zatytułowane "Za rękę" i "Lęk" – zabrzmiały w tym wydaniu audycji.

Zespół The Lions gra muzykę łączącą rytmy jamajskie z jazzem. Umiejętności wokalistki Natalii Lubrano i towarzyszących jej muzyków mogli podziwiać m.in. widzowie programu "Must Be the Music". Mała próbka twórczości wrocławskiej formacji pojawiła się także w "NocHarmonii", w postaci utworu "Tylko razem".

Nieco później Julia Sawicka sięgnęła po nagrania dwóch gwiazd zza oceanu. Pierwsza z nich to Erykah Badu, pochodząca z Teksasu 51-letnia laureatka nagród Grammy, druga zaś to absolutna legenda muzyki jazzowej, niezapomniana Ella Fitzgerald.


Posłuchaj

53:59
Subtelne kobiece głosy i uspokajający saksofon (NocHarmonia/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. MARTA WAJDZIK QUARTET – "Dolphins from the Picture"
 2. MARTA WAJDZIK QUARTET – "Sparks of Abstraction"
 3. AGA KIEPUSZEWSKA – "Za rękę"
 4. AGA KIEPUSZEWSKA – "Lęk"
 5. THE LIONS – "Tylko razem"
 6. ERYKAH BADU – "Drama"
 7. ELLA FITZGERALD – "Bewitched, Bothered and Bewildered"
 8. NEW BONE – "Awakening"
 9. NEW BONE – "Longing"

***

Tytuł audycji: NocHarmonia
Prowadziła: Julia Sawicka
Data emisji: 29.06.2022
Godzina emisji: 22.06

kc

Polecane