Siostry Melosik – płytowy debiut z magią w tle  

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Siostry Melosik – płytowy debiut z magią w tle  
Siostry Melosik i gospodarz "Naszej tonacji" (w środku)Foto: mat. redakcyjne

Długo przymierzały się do nagrania debiutanckiej płyty autorskiej, ale kiedy wreszcie to zrobiły, są bardzo zadowolone z efektu końcowego. Siostry Melosik opowiedziały w tym wydaniu "Naszej tonacji" o swoim albumie, zwątpieniu, przeznaczeniu i dobrych ludziach wokół nich.

Pochodzące z Poznania bliźniaczki Dagmara i Martyna Melosik śpiewają od dziecka, a jako 14-latki odniosły duży sukces, zwyciężając w telewizyjnym programie "Droga do gwiazd". W 2011 roku nagrały cieszącą się sporą popularnością piosenkę "Żeńsko-męska gra", a rok później zostały chórzystkami w zespole Ani Dąbrowskiej. W 2018 roku zdobyły nagrodę publiczności na festiwalu w Opolu, dzięki autorskiemu utworowi "Batumi", co skłoniło je do nagrania albumu pod własnym nazwiskiem.

Magiczny moment z gitarą

Niewiele brakowało jednak, aby Siostry Melosik dały sobie spokój z myślą o karierze pod tym szyldem. Piosenki napisane dla nich przez innych autorów nie przynosiły im ani satysfakcji, ani sukcesów. Pewnego dnia niespodziewanie nastąpił przełom. – Wróciłyśmy do domu z taką myślą, że kończymy, wracamy do Poznania albo pozostaniemy chórkiem. Ale miałam w kącie pokoju gitarę. W tej rezygnacji chwyciłam za nią i zagrałam parę akordów – opowiadała w Trójce Dagmara Melosik.

– Nasz ówczesny sąsiad bardzo często grał na gitarze, słychać go było przez ścianę. Robił to z optymizmem, może bez umiejętności, ale z wielką radością. Tego wieczoru poszłam w jego ślady i w paręnaście minut powstała piosenka "Znam na pamięć dalszy ciąg". To był niemalże magiczny moment. W chwili, w której chcemy się poddać i zrezygnować, powstaje utwór, który "odtyka korek" tworzenia i frajdy z muzyki, która jest najważniejsza.

Kariera z planem B

Siostry Melosik odziedziczyły muzyczne geny po ojcu, który jest pianistą i dyrygentem. Mają też jednocześnie praktyczne podejście do życia dzięki matce, z zawodu chemiczce. – Nam wpojono w domu, że z muzyką bywa różnie i że trzeba mieć ten plan B. Kto wie, czy to nie jest powód naszego późnego debiutu – mówiły artystki w rozmowie z Michałem Kirmuciem.


Posłuchaj

51:17
Siostry Melosik – płytowy debiut z magią w tle (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W powstaniu debiutanckiego albumu sióstr, który miał premierę w marcu tego roku, pomagali m.in. Ania Dąbrowska oraz Agata Trafalska i Olek Świerkot, odpowiedzialni za przeboje Korteza.

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 29.06.2022
Godzina emisji: 12.07

kc


Polecane