Wystartował Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach 2022!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wystartował Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach 2022!
25. Festiwal Gwiazd w MiędzyzdrojachFoto: mat. prasowe

Równo z początkiem lipca rozpoczął się 25., jubileuszowy, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Po przerwie spowodowanej pandemią oraz z okazji zacnej rocznicy organizatorzy postanowili zrobić gościom, turystom, artystom i mieszkańcom Międzyzdrojów prezent w postaci najdłuższej edycji w historii. Wydarzenie obejmuje bowiem aż cztery wakacyjne weekendy: 1-3 lipca, 22-24 lipca, 5-7 sierpnia i 26-28 sierpnia.

W tych dniach zorganizowanych zostanie w sumie kilkadziesiąt wydarzeń: spektakle, słuchowiska, koncerty i inne. Wstęp na część z nich będzie bezpłatny. Nie zabraknie zaskoczeń, uśmiechów i… wzruszeń. Rezerwujcie czas!

Flagowym, słynnym na całą Polskę wydarzeniem festiwalowym jest odciskanie dłoni przez znane, popularne osoby podczas uroczystej gali przy Promenadzie Gwiazd (2 lipca). 

W tym roku swoje odciski pozostawia sześcioro artystów:

  • Henryk Talar;
  • Joanna Trzepiecińska;
  • Michał Milowicz;
  • Katarzyna Maciąg;
  • Przemysław Sadowski;
  • Lesław Żurek.

Poza tym w programie: debaty poświęcone Międzyzdrojom i Festiwalowi Gwiazd, spektakle, koncerty (2 lipca - Kamil Bednarek), słuchowiska Polskiego Radia, spotkania z artystami (2 lipca - wydarzenie z udziałem Grażyny Szapołowskiej), zaplanowane zostały także sesje autografowe.

Pełen program, regularnie aktualizowany, na stronie: www.festiwalgwiazd.com.

***

Pierwszy Festiwal Gwiazd odbył się w Międzyzdrojach w 1996 roku. Wtedy też powstała uwielbiana przez turystów i doceniana przez mieszkańców Promenada Gwiazd, na której znane osobistości polskiej sceny kulturalnej odcisnęły swoje dłonie na pamiątkowych płytach. Przez pierwsze lata Festiwal miał charakter kameralny, ale z każdym rokiem zyskiwał na popularności. Ostatnimi czasy towarzyszą nam tłumy gości z całej Polski i spoza jej granic.

Pierwszymi artystami, którzy pozostawili odciski dłoni w Międzyzdrojach, byli: Janusz Gajos, Krystyna Janda, Maja Komorowska, Bogusław Linda, Daniel Olbrychski, Janusz Olejniczak, Krzysztof Piesiewicz, Zbigniew Preisner, Beata Tyszkiewicz i Zbigniew Zamachowski. Do tej pory można sprawdzić, czy kształt ich dłoni przypomina nasze – wystarczy wybrać się na Promenadę Gwiazd.

W historycznym dla Festiwalu 1996 roku, również przy Promenadzie, stanęła rzeźba: w hołdzie zmarłemu kilka miesięcy wcześniej wybitnemu reżyserowi, scenarzyście, Krzysztofowi Kieślowskiemu. Dziś historia zatoczyła koło: tegoroczny Festiwal nosi imię tego wielkiego twórcy. Sztuka przekracza granice życia i śmierci.

mat. prasowe

Polecane