Mistrzostwa świata w pływaniu. Medale Katarzyny Wasick i Ksawerego Masiuka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Mistrzostwa świata w pływaniu. Medale Katarzyny Wasick i Ksawerego Masiuka
Katarzyna WasickFoto: Forum/Reuters/LISA LEUTNER

Katarzyna Wasick zdobyła srebrny, a Ksawery Masiuk brązowy medal mistrzostw świata w pływaniu na długim basenie w Budapeszcie. Sportowcom towarzyszyły wielkie emocje. Jak oceniają swoje starty? 

Wynik Katarzyny Wasick to drugi kobiecy medal w historii polskiego pływania na MŚ na pięćdziesięciometrowym basenie. Dotychczas na podium tej imprezy stawała jedynie Otylia Jędrzejczak. Pływaczka jest zachwycona swoim wynikiem. 

– Czuję się niesamowicie. Wracam do domu ze srebrnym medalem mistrzostw świata. Towarzyszyły mi dziś wielkie emocje. Czekałam na ten finał i wiedziałam, że muszę dać z siebie wszystko. Tai się stało, jestem bardzo zadowolona – mówiła.

Ksawery Masiuk

W sobotę na podium mistrzostw świata w Budapeszcie stanął też Ksawery Masiuk. Siedemnastoletni pływak zdobył brąz na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym. Polak przez chwilę cieszył się nawet ze zdobycia srebrnego medalu. Masiuk przyznaje, że po chwilowej euforii teraz jest lekki niedosyt. – Jestem bardzo zadowolony. Patrząc na tablicę wyników, miałem lekki stres – przyznał. Jak zapewnił, nie zabraknie mu także gotowości do dalszej pracy. – Dopóki medal nie jest złoty, nie ma pięciu kółek na sobie – podkreślał. Dodał jednak, że nawet jeśli zostanie mistrzem olimpijskim, to dalej będzie zmotywowany.

Dumny z podopiecznych był główny trener kadry Piotr Gęgotek. – Dzisiaj był fantastyczny dzień. Tego już dawno nie było, żeby jednego dnia zdobyć dwa medale. To na pewno będzie nas budować i mam nadzieję, że będziemy z tego czerpać na najbliższe lata. Zawody udane: sporo rekordów Polski, sporo życiówek  cieszył się szkoleniowiec.

Przyznał, że szczególnie sukces Masiuka wzbudził ogromne zainteresowanie środowiska pływackiego. – To przechodzi wielkim echem na całym świecie. Wielu trenerów podchodziło, gratulowało, pytało o Ksawerego. To cieszy, jak inni dostrzegają ten potencjał i ten wysiłek, pracę, która została włożona i przekuta na sukces – podkreślił.

Posłuchaj

1:34:07
Trzecia Strona Medalu 26 czerwca godz. 17.10
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trzecia strona medalu
Prowadzą:  Krzysztof ŁoniewskiAdam Malecki
Data emisji: 26.06.2022
Godziny emisji: 17.08, 18.13

IAR/zch

Polecane