Damian Ukeje w Trójce: cieszę się, że mam płodny umysł

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Damian Ukeje w Trójce: cieszę się, że mam płodny umysł
Damian UkejeFoto: mat. promocyjne

Przez trzy tygodnie najnowszy singiel Damiana Ukeje zatytułowany "Zjednoczone stany" utrzymywał się na szczycie "Listy przebojów Trójki". Utwór z propozycji do notowania stał się numerem jeden.

– To było wielkie zaskoczenie i radość. Nie wiem, która z tych emocji przeważa u mnie bardziej. Słuchałem Listy i nie rozumiałem tego, co się dzieje – mówił Damian Ukeje audycji "LPT po godzinach".

Muzyczna droga 

Damian Ukeje zaczął być znany szerokiej publiczności w roku 2011, gdy trafił do jednego z talent show. Jego charakterystyczny głos zjednał mu sympatię widzów i zapewnił wygraną w programie. Niecały rok później ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał utwór "Bezkrólewie" będący – według słów samego artysty – "fuzją buntu i rockowej szarpaniny". Ukeje nominowany był do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii "debiut roku". 

– Ludzi nie można zmusić do słuchania muzyki. Cieszę się, że piosenka "Zjednoczone stany" została odebrana w ten sposób. Mam nadzieje, że kolejne utwory spotkają się z podobnym przyjęciem – mówił podczas spotkania w Trójce. 

"Zjednoczone stany"

– Teksy napisał mój przyjaciel. Sporo rozmawialiśmy o tym, jak mi się żyje, jak postrzegam różne sytuacje i co aktualnie się u mnie dzieje. Jeszcze kilka miesięcy temu piosenka brzmiała zupełnie inaczej. Nasz producent Harry wywrócił ją do góry nogami. Spodobało nam się, jak została ubrana. Chcieliśmy iść w tym kierunku. Tym bardziej cieszy jej pozytywny odbiór – dodał muzyk. 

Posłuchaj

52:04
Damian Ukeje gościem "LPT po godzinach" cz. 1 (LPT po godzinach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

"Cieszę się, że mam płodny umysł"

W 2016 roku wokalista wydał płytę "ỤZỌ". Album opisuje podróż przez różne aspekty życia i wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca Damiana miało być podsumowaniem jego artystycznej i życiowej drogi.

– Przez wiele lat nie wydałem żadnej płyty. Nie ukrywam, że gdy niedawno podpisywałem kontrakt, zastanawiałem się, czy ktoś wierzy w tę muzykę. Jestem nauczony, żeby nie cieszyć się na wyrost i nie nastawać się na nic. Cieszę się, że na ten moment mam płodny umysł. Piosenek jest sporo i każda z nich opowiada o ważnych rzeczach, nie tylko o miłości – podsumował. 

Posłuchaj

46:45
Damian Ukeje gościem "LPT po godzinach" cz. 2 (LPT po godzinach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Damian Ukeje - Zjednoczone stany [Official Music Video] / Warner Music Poland

***

Tytuł audycji: LPT po godzinach
Prowadzi: Tomasz Miara
Data emisji: 25.06.2022
Godziny emisji: 10.05, 11.10

Polecane