Irena Women’s Run powraca jako Bieg Kobiet

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Irena Women’s Run powraca jako Bieg Kobiet
Irena Szewińska (1946-2018)Foto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W sobotni wieczór w warszawskich Łazienkach odbędzie się Bieg Kobiet, znany wcześniej jako Irena Women’s Run. Pomysłodawczynią i organizatorką biegu przez wiele lat była legenda polskiej lekkoatletyki – Irena Szewińska. Teraz ambasadorką imprezy jest wnuczka Pani Ireny – Ada Szewińska.

Panie na start. Bieg Kobiet w warszawskich Łazienkach

Impreza biegowa dla kobiet Irena Women’s Run powrócił po pandemii pod nową nazwą Bieg Kobiet. W sobotę 25 czerwca o godz. 21.00 kobiety zmierzą się w trasie liczącej 5 kilometrów. Genezę wydarzenia tłumaczy Ada Szewińska, organizatorka i ambasadorka Biegu Kobiet oraz wnuczka Ireny Szewińskiej. – Wcześniej to głównie kobiety brały udział w tym biegu. Biegałyśmy, by wesprzeć różne akcje charytatywne na rzecz kobiet, i już tak zostało. 

– Będziemy dużo bardziej widoczne – zwraca uwagę jedna z uczestniczek Anna Łapińska. Nie oszukujmy się – jeżeli biegamy w biegu mieszanym, jesteśmy schowane, bo panowie przeważają – tak wynika ze statystyk i z obserwacji. Tu jednak będzie zupełnie inaczej. Myślę, że to da dużo motywacji i dużo dobrej nowej energii.

Najczęściej czytane

Przed biegowymi zmaganiami – seans filmowy

Bieg Kobiet o godz. 17.15 poprzedzi projekcja reportażu poświęconego Irenie Szewińskiej, jednej z najbardziej utytułowanych polskich zawodniczek i najwybitniejszych lekkoatletek w historii. Później przyjdzie czas na wspólną rozgrzewkę, no i start. – Można iść, można spokojnie biec. To nie są wyścigi ani zawody. Można po prostu zabrać koleżankę, siostrę i na spokojnie przebiec tę trasę – uspokaja Ada Szewińska.

Bieg wystartuje o godz. 21.00 w warszawskich Łazienkach. Zapisy trwają do godziny 20.00.


Posłuchaj

2:54
Zaproszenie na sobotni Bieg Kobiet w Warszawskich Łazienkach. Relacja Krzysztofa Łoniewskiego (Bed and breakfast/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Bed and Breakfast
Prowadzą: Piotr FiranRaf Uzar
Autor materiału reporterskiego: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 25.06.2022
Godzina emisji: 6.43

kr

Polecane