Projekt wydłużenia urlopu ojcowskiego. Kaleta: mężczyźni chcą partycypować w pierwszym okresie życia dziecka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Projekt wydłużenia urlopu ojcowskiego. Kaleta: mężczyźni chcą partycypować w pierwszym okresie życia dziecka
Wiceminister sprawiedliwości pytany był w RMF FM m.in. o reakcję Niemiec na notę dyplomatyczną ws. reperacji Foto: Twitter/@MS_GOV_PL

- Gwarancja spokojnego zaopiekowania się rodziną w pierwszym okresie życia dziecka jest bardzo dobrą propozycją i dobrze, że o niej rozmawiamy i taką zamianę wprowadzamy - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Sebastian Kaleta. Wiceminister sprawiedliwości skomentował w ten sposób kwestię urlopu ojcowskiego. 

Sebastian Kaleta przyznał na antenie Programu 3 Polskiego Radia, że bycie ojcem jest niewątpliwie jego "najważniejszą rolą w życiu". - Jestem ojcem dwóch synków - rozbrykanego 4-latka i 2,5-latka i jak się sprawdzam, to pewnie żona mogłaby powiedzieć. Ale jak wracam z pracy, to zawsze dzieci przybiegają do drzwi i się przytulają, co jest najmilszym akcentem przepracowanego dnia - podkreślił.

Wiceminister sprawiedliwości powiedział także w radiowej Trójce, że rząd pracuje nad zmianą dotyczącą wykorzystania urlopu ojcowskiego. - Ta zmiana jest oczywiście dobra, ponieważ, kiedy rodzi się dziecko, mężczyźni zazwyczaj chcą partycypować we wsparciu małżonki w tych pierwszych tygodniach życia dziecka - zaznaczył.

Gość radiowej Trójki przyznał również, że "rzeczywiście są środowiska ojców, którzy twierdzą, że jednak sądy faworyzują matki, mimo że w przepisach rodzice są równi". - Przepisy jasno stanowią, że prawa rodziców są równe [...]. Ale Ministerstwo Sprawiedliwości nie może wpływać na to, jak sądy orzekają - mówił.

Urlop ojcowski. Zasady

Posłuchaj

10:42
Sebastian Kaleta o wydłużeniu urlopu ojcowskiego (Trójkowy Komentarz Dnia)
+
Dodaj do playlisty
+
***

Tytuł audycji: Trójkowy komentarz dnia
Prowadzi: Bartłomiej Graczak
Gość: Sebastian Kaleta (wiceminister sprawiedliwości)
Data emisji: 23.06.2022
Godzina emisji: 18.10

nt

Polecane