Irena Women's Run. Coś specjalnie dla kobiet!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Irena Women's Run. Coś specjalnie dla kobiet!
Irena Szewińska była wielką popularyzatorką aktywności sportowej w życiu codziennym Foto: shutterstock/Jane Rix

– Już w sobotę 25 czerwca w Łazienkach odbędzie się Irena Women's Run. Trasa biegu kobiet będzie wynosić 5 kilometrów. To będzie fajne wydarzenie – mówiła, zachęcając do udziału, Ada Szewińska, wnuczka Ireny Szewińskiej, legendy polskiej lekkoatletyki.

Tegoroczna edycja biegu będzie pierwszą, która rozpocznie się wieczorem, o godz. 21.00. Biorąc pod uwagę zapowiadane upały, jest to z pewnością korzystne rozwiązanie. Od początku imprezy, której patronuje Irena Szewińska, brały w niej udział głównie kobiety. – Biegałyśmy, żeby wesprzeć różne charytatywne akcje na rzecz kobiet. Od teraz będzie to bieg tylko dla kobiet – wyjaśnia rozmówczyni Krzysztofa Łoniewskiego. 

Jak wspomina, sama uczestniczyła w tym biegu jeszcze za życia swojej babci i to właśnie ona wręczała jej medal na zakończenie. – Teraz stoję po tej drugiej, bardziej organizacyjnej stronie – przyznaje. 

 Czytaj także:

Ada Szewińska podkreśla, że fakt, iż to kobiety biorą udział w biegu, dodaje imprezie niesamowitej atmosfery. – Energia kobiet to coś wyjątkowego, specjalnego. Będzie wspólna rozgrzewka, żeby się pobudzić, a potem kobiety wystartują. Można biec, można iść. To nie są wyścigi. Można zabrać mamę, koleżankę i siostrę i na spokojnie przebyć tę trasę – dodaje gość "Biegam, bo lubię". 

Posłuchaj

4:02
Irena Women's Run – wyjątkowa impreza, która poprzez sport celebruje kobiece wsparcie (Biegam, bo lubię)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Sam bieg poprzedzi m.in. emisja reportażu filmowego poświęconego Irenie Szewińskiej. 

 LEGENDARY performance from Irena Szewinska | 50 Golden Moments/European Athletics

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof Łoniewski
Data emisji: 23.06.2022
Godzina emisji: 14.21

gs

Polecane