Starzy wyjadacze i nowicjusze – polska muzyka wielu pokoleń

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Starzy wyjadacze i nowicjusze – polska muzyka wielu pokoleń
Piotr Zioła w sylwestra 2019 rokuFoto: PAP / Łukasz Gągulski

Od debiutującego w show biznesie Wiktora Dyduły, przez doświadczonego Igora Walaszka, aż po obchodzącego koralowe sceniczne gody Marka Kościkiewicza – w tym wydaniu "Naszej tonacji" gościła wielopokoleniowa delegacja polskiej branży muzycznej.

Wiktor Dyduła dał się poznać szerokiej publiczności jako uczestnik dwunastej edycji programu "The Voice of Poland". Oprócz ciekawego głosu ma on także umiejętność samodzielnego pisania zgrabnych piosenek, co na pewno ułatwi mu drogę do serc fanów. Na jego debiutancki album musimy jeszcze chwilę poczekać, na razie ukazał się trzeci singiel zapowiadający to wydawnictwo. Piosenka zatytułowana "Złości miłości" otworzyła czwartkową "Naszą tonację".

26-letni Piotr Zioła ma już za sobą pierwsze znaczące sukcesy w branży muzycznej. Za taki należy uznać z pewnością zdobycie nagrody Fryderyka w kategorii "Fonograficzny debiut roku". Po wydaniu albumu "Revolving Door" z 2016 roku wokalista zrobił sobie kilka lat przerwy, ale teraz nieuchronnie zbliża się premiera jego kolejnej płyty. Jej zwiastunem jest utwór "Błysk" nagrany m.in. z pomocą muzyków towarzyszących na co dzień Dawidowi Podsiadle, a zmiksowany przez Piotra "Emade" Waglewskiego.

Igor Walaszek od kilkunastu lat jest wokalistą krakowskiej formacji Clock Machine, wchodził też w skład popularnego wśród fanów klubowej elektroniki duetu Bass Astral x Igo. Jego kariera nabrała przyspieszenia w ciągu ostatnich kilku lat, kiedy dołączył do projektu Męskie Granie Orkiestra. Zaczął też nagrywać solo pod pseudonimem Igo, czego najnowszym efektem jest piosenka "To też o tobie". Utwór, w którego tle słychać głos Natalii Szroeder, jest wykorzystywany w akcji "Hejt może zabić", mającej na celu walkę z nienawiścią w wirtualnym i realnym świecie.

Marek Kościkiewicz to założyciel i były lider zespołu De Mono, obchodzący właśnie 35-lecie scenicznej aktywności. Z tej okazji nagrał na nowo wielki przebój sprzed lat, zatytułowany "Statki na niebie". Taki sam szyld ma mieć planowana na jesień tego roku jubileuszowa trasa koncertowa artysty, który zapowiada również nagranie kilku nowych piosenek.


Posłuchaj

50:18
Weterani, wyjadacze i nowicjusze (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 23.06.2022
Godzina emisji: 12.08

 


Polecane