Świat filmu zaangażowany w pomoc Ukrainie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Świat filmu zaangażowany w pomoc Ukrainie
Ben Stiller podczas spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem ZełenskimFoto: PAP/UKRAINIAN PRESIDENTIAL PRESS SERVICE HANDOUT

Najpierw okupowaną Ukrainę odwiedził Sean Penn, a teraz – Ben Stiller. Wsparcia swoim rodakom udzielała również urodzona w Czerniowcach Mila Kunis. Jak te działania przekładają się na pomoc? W jaki sposób angażuje się Hollywood? 

– Głos artystów, aktorów, celebrytów i filmowców jest niezwykle ważny. To są ludzie na świeczniku, z których zdaniem liczą się rzesze, miliony ludzi na całym świecie. Po pierwsze propagują wiedzę o zagrożeniach, z którymi zmaga się Ukraina. Za tym idą zbiórki pieniężne, które mogą realnie pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia – zaznaczyła doktor Małgorzata Buraszewska, filmoznawca z Uniwersytetu SWPS.

Sean Penn

Od samego początku rosyjskiego ataku hollywoodzki aktor i reżyser Sean Penn zdecydował się wesprzeć Ukrainę. Jego pobyt w okupowanym kraju związany był z realizacją dokumentu o rosyjskiej inwazji. Aktor specjalnie przyjechał do Kijowa, by utrwalić wszystkie wydarzenia, które obecnie dzieją się na Ukrainie i powiedzieć światu prawdę o inwazji Rosji. Można było spotkać go w wielu częściach miasta, gdzie rozmawiał z wieloma osobami i dokumentował ich spostrzeżenia. 

Czytaj także:

Ben Stiller 

Z kolei amerykański aktor Ben Stiller kilka dni temu spotkał się w Medyce i w Rzeszowie z ukraińskimi uchodźcami, którzy uciekli do Polski z powodu rosyjskiej inwazji. Wcześniej odwiedził Lwów, gdzie rozmawiał z mieszkańcami, odwiedził sklep z pamiątkami, a także zwiedził centrum miasta. W mediach społecznościowych zamieścił zdjęcia i nagrania wideo.

Ben Stiller jest ambasadorem dobrej woli Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców. Aktor napisał w mediach społecznościowych, że jest dumny z pomocy, którą ONZ niesie osobom zmuszonym do opuszczenia swoich domów. – Miałem okazję spotkać się z kilkoma rodzinami, które uciekły przed wojną na Ukrainie, pozostawiając tam swoich bliskich i nie widząc, kiedy będą mogły wrócić do domu lub czy w ogóle będą miały do czego wracać  napisał w mediach społecznościowych. – Jestem tu, by wysłuchać historii Ukraińców, które są dowodem na wpływ wojny na ludzi, i po to, by ponowić apele o solidarność  dodał.

Posłuchaj

3:39
Świat filmu zaangażowany w pomoc Ukrainie (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Autor materiału reporterskiego: Józef Niewiarowski
Data emisji: 22.06.2022
Godzina emisji: 9.51

IAR/zch

Polecane