Muzyczne ewolucje i wykopaliska. T.Love, Chemia i Rezerwat w Trójce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyczne ewolucje i wykopaliska. T.Love, Chemia i Rezerwat w Trójce
T.LoveFoto: Jacek Poremba/Universal Music Polska/mat. prasowe

Jedni grają niemal bez przerwy od 40 lat, o innych słuch prawie zaginął, a jeszcze inni dopiero rozpoczynają wielką muzyczną przygodę – wszystkich łączy to, że ich utwory trafiły do repertuaru tego wydania "Naszej tonacji".

Zespół T.Love w tym roku świętuje 40-lecie działalności – z tej okazji doczekał się nawet serwisu specjalnego w portalu polskieradio.pl. Audycja rozpoczęła się od dwóch nagrań Muńka Staszczyka i spółki, dzięki którym można było sprawdzić, jak długą artystyczną drogę przeszła warszawsko-częstochowska grupa. Najpierw usłyszeliśmy pochodzące jeszcze z lat 80. "To wychowanie", a chwilę później tytułowy utwór z najnowszego albumu "Hau! Hau!", który ukazał się dokładnie dwa miesiące temu.

Formacja Chemia, mimo polskiego składu i nazwy, przez ostatnią dekadę preferowała anglojęzyczny repertuar. Ostatnio muzycy postanowili wrócić do języka ojczystego, czego efektem jest rockowa ballada "Jednak jesteś". Usłyszeliśmy ją kilka dni temu podczas koncertu "Premiery" na festiwalu w Opolu oraz w tym wydaniu "Naszej tonacji".

Prowadzący audycję Michał Kirmuć to także niestrudzony przeszukiwacz rarytasów ukrytych w archiwach Polskiego Radia. Tym razem dotarł do zapisu sesji nagraniowej zespołu Rezerwat, która odbyła się w 1985 roku. Wziął w niej udział nowy wokalista Jarosław Rostkowski, a jej efekty miały trafić na drugi studyjny album grupy. Płyta ostatecznie się nie ukazała, więc słuchacze "Naszej tonacji" mieli unikatową szansę na usłyszenie dwóch zarejestrowanych przy ul. Myśliwieckiej utworów o tytułach "Filip" i "Zawał".

W audycji nie zabrakło też miejsca dla młodych artystów wspieranych przez Trójkę. Chodzi o formacje Obrasqi i Volentiles. Ta druga przedstawiła dopracowany miks piosenki "Bezpowrotnie", którą do tej pory znaliśmy wyłącznie w wersji demo.


Posłuchaj

51:05
Muzyczne ewolucje i wykopaliska (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 22.06.2022
Godzina emisji: 12.08

kc

Polecane