Konstelacje – wybuchowa rockowa pastylka

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Konstelacje – wybuchowa rockowa pastylka
Konstelacje szykują debiutancką płytęFoto: materiały prasowe

Konstelacje to zespół, który ma szansę mocno namieszać na rodzimej scenie ciężkiego rocka. O powstaniu grupy, zaletach śpiewania po polsku, światowym brzmieniu muzyki i artystycznej swobodzie w tworzeniu repertuaru opowiedział w "Dogrywce" wokalista i gitarzysta Marek Rypiński.

Fundamentem, na którym zbudowano Konstelacje był utwór "Burze i huraganowy wiatr" napisany przez Marka Rypińskiego jeszcze przed powstaniem zespołu. Okazał się on na tyle obiecujący, że trzech innych warszawskich muzyków – basista Dominik Mądrachowski, perkusista Michał Żardecki i gitarzysta Grzegorz Góra – zdecydowało się porzucić dotychczasowe zajęcia i dołączyć do tworzącego się nowego projektu muzycznego.

Spoiwem Konstelacji jest fakt, że członkowie zespołu nie tylko wspólnie tworzą muzykę, ale również przyjaźnią się i spotykają często na gruncie prywatnym. – Jesteśmy ludźmi, którzy się lubią i dobrze się czują w swoim towarzystwie – mówił w Trójce Rypiński. Choć to właśnie on, jako wokalista, jest najbardziej widoczny, w kwartecie panuje pełne równouprawnienie. – Każdy w zespole ma swoją rolę. Nie jest tak, że jest jakiś lider, który ciągnie to wszystko do przodu – zapewniał gość "Dogrywki".

Jednym z założeń nowej formacji jest wykonywanie wszystkich piosenek w języku polskim. W poprzednim zespole Rypiński śpiewał po angielsku i nie było to najlepsze rozwiązanie. – To w pewnym sensie tworzy jakąś barierę między muzykiem a słuchaczem, szczególnie kiedy chcesz oddać takie emocje, jakie my oddajemy w Konstelacjach – mówił rozmówca Michała Grabkowskiego.


Posłuchaj

54:02
Konstelacje – wybuchowa rockowa pastylka (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Muzyka Konstelacji to mocny, gitarowy rock, nie odstający brzmieniowo od najlepszych produkcji z Zachodu. Duża w tym zasługa realizatora i producenta nagrań Marcina Czajki. Wśród dziewięciu utworów na nadchodzącym albumie znajdą się również łagodniejsze ballady, takie jak nagrany z gościnnym udziałem Dawida Karpiuka z Dziwnej Wiosny utwór "We mgle". – Ktoś napisał w komentarzu, że nasze numery są jak wolno rozpuszczająca się pastylka, która wybucha na koniec. Ten numer też ma taką konstrukcję, bo on sobie rośnie do końca – opowiadał wokalista Konstelacji, zapewniając przy tym, że muzycy zespołu nie mają nic przeciwko nagrywaniu łagodnych piosenek z ładną melodią i tekstem.

źródło: YouTube / Konstelacje

Lista utworów:

  1. DEFTONES – "Hexagram"
  2. KONSTELACJE – "Po burzy"
  3. KONSTELACJE – "Burze i huraganowy wiatr"
  4. KONSTELACJE – "Najdłuższa noc w roku"
  5. KONSTELACJE – "We mgle"
  6. KONSTELACJE – "Sztorm (RADIO EDIT)"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 21.05.2022
Godzina emisji: 22.05

kc

Polecane