Trójka na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Trójka na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 [POSŁUCHAJ]
Anna CalviFoto: Shutterstock.com/Christian Bertrand

Tauron Nowa Muzyka Katowice powraca! Po raz kolejny pod patronatem Trójki. Kolejna edycja kultowego festiwalu odbędzie się w dniach 21-24 lipca 2022, tradycyjnie w katowickiej Strefie Kultury. Tauron Nowa Muzyka to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także w Europie. Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 bilety już w sprzedaży! Na miejscu będzie radiowa Trójka reprezentowana przez Michała Margańskiego.

Między 21 a 24 lipca 2022 roku w Katowicach ponownie zabrzmią najświeższe dźwięki światowej elektroniki, rapu i jazzu. Tauron Nowa Muzyka to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju, rozpoznawana i doceniana także w Europie. Na katowickiej scenie w tym roku pojawią się artyści tacy jak Moderat, Anna Calvi, The Bug feat. Flowdan, HVOB live, Fisz Emade Tworzywo, Ralph Kaminski, Nilüfer Yanya, Kollektiv Turmstrasse, Red Axes, Donato Dozzy, Andy Stott live, Trupa Trupa, Rival Consoles, Eagles & Butterflies, Sote, Shards, VRIL live, CATNAPP, Szczyl live, Zdechły Osa, CatchUp, Wczasy, Lutto Lento live, ÄTNA, Hatis Noit, Lorenzo Raganzini, Resina, Hodak, BartoKatt, Jerzyk Krzyżyk, Shyness, Sarapata oraz wielu innych. 

Artyści tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice  Foto: mat. promocyjne
Artyści tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice Foto: mat. promocyjne

To jednak nie wszyscy artyści, którzy w drugiej połowie lipca pojawią się w katowickiej Strefie Kultury. W ostatnim czasie do tego grona dołączyli The Cinematic Orchestra, która 2019 roku grupa przełamała 12 lat ciszy, powracając z albumem "To Believe". Wśród ogłoszonych wykonawców znaleźli się także Skream, który wystąpi ze swoim energetycznym dj setem oraz specjalny projekt Tymek/Urbański, czyli duet twórcy megahitu "Język ciała" Tymoteusza Buckiego oraz wszechstronnego producenta Wojciecha Urbańskiego. Na scenie w Katowicach pojawią się także: TONFA, Krenz i Phatrax. 

 Czytaj także:

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2021 aftermovie/festiwalnowamuzyka


To wciąż nie koniec odsłaniania programu zbliżającej się edycji imprezy. Już niebawem do programu dołączą kolejni intrygujący twórcy. Jeden z najbardziej cenionych festiwali muzycznych w Europie co roku potwierdza swój status za sprawą fascynującego programu artystycznego i niebanalnej lokalizacji. Warto odwiedzić go ponownie.


Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 – specjalny cykl w Trójce

Radiowa Trójka, która patronuje tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 w każdy czwartek w audycji "Trójka przed południem" prezentuje cykl, w którym Michał Margański w towarzystwie zaproszonych gości opowiada o artystach Festiwalu i zdradza ciekawostki zza kulis wydarzenia.


Posłuchaj

6:19
Moderat otworzył line-up Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022. Adam Godziek gościem Michała Margańskiego (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

7:35
"Byliśmy pionierami". Adam Godziek i Michał Margański o historii festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

6:22
The Cinematic Orchestra z multimedialnym jazzowym show na Tauron Nowa Muzyka Katowice 2022 (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

Posłuchaj

7:29
The Bug wpierany przez MC Flowdawna otworzy festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

  

Tauron Nowa Muzyka Katowice – sponsorzy  Foto: mat. promocyjne
Tauron Nowa Muzyka Katowice – sponsorzy Foto: mat. promocyjne

Polecane