Lady Gaga u boku Joaquina Phoenixa w musicalowym sequelu "Jokera"?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Lady Gaga u boku Joaquina Phoenixa w musicalowym sequelu "Jokera"?
Kadr z filmu "Joker" Todda Phillipsa. Joaquin Phoenix jako tytułowy bohater filmu.Foto: mat. promocyjne

O tym, że powstanie sequel przebojowego "Jokera" mówiono już od dawna. Teraz te informacje zostały potwierdzone: film będzie nosił tytuł "Joker: Folie à Deux", jedną z głównych ról ma zagrać Lady Gaga. Co więcej, film ma być... musicalem!

  • "Joker" dostał 11 nominacji do Oscara, w tym te najważniejsze: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz, najlepszy aktor pierwszoplanowy. Ostatecznie zdobył dwie statuetki: dla najlepszego aktora (Joaquin Phoenix) i za muzykę (Hildur Guðnadóttir)
  • Dotychczas "Joker" zarobił ok. 1,1 mld dolarów. W TOP 250 imdb.com (największy portal filmowy) trafił na 74 miejsce
  • Sequel będzie nosił tytuł "Joker: Folie à Deux", co można przetłumaczyć "Joker: szaleństwo we dwoje". Lady Gaga ma zagrać Harley Quinn, ekscentryczną (delikatnie mówiąc) ukochaną głównego bohatera

Wielkie wyzwanie dla Lady Gagi

Lady Gaga od dłuższego czasu udowadnia, że jest wszechstronną artystką: muzycznie doskonale radzi sobie zarówno w popie (m.in. "Bad Romance"), jak i w jazzie (np. płyta z Tonym Bennettem). A od pewnego czasu robi także karierę ekranową, czego najlepszym dowodem jest nominacja do Oscara za rolę w "Narodzinach gwiazdy".

– W "Narodzinach gwiazdy" była absolutnie rewelacyjna i to był wybór obsadowy trafiony w dziesiątkę – mówi filmoznawca Artur Cichmiński. – Todd Phillips nie zaryzykowałby dla samego nazwiska, gdyby nie szła za nim wartość artystyczna i talent Lady Gagi. Myślę, że przy dobrym reżyserze i prowadzeniu ona potrafi zagrać – dodaje.

Przeczytaj także


Przełom w myśleniu o Jokerze?

Tym razem artystka ma się wcielić w postać Harley Quinn, ukochanej Jokera równie niezwykłej, by nie powiedzieć, szalonej, jak on. Ponieważ od "Legionu samobójców", czyli od ponad sześciu lat, tę postać gra Margot Robbie, która stworzyła niezwykle wyrazistą kreację, Lady Gaga będzie miała trudne zadanie.

Harley Quinn - Pretty Little Psycho [Official Video]/YouTube Harley Quinn


– Nie będzie grała tej Harley komiksowej, z baseballówką, ale raczej femme fatale. Jeżeli pójdą w tworzenie złowieszczego duetu, to bardziej w bycie partnerami niż toksyczną relację, jaką Harley ma zawsze z Jokerem – przypuszcza Robert Solski z "Kącika popkultury".

– To eksperyment. Zobaczymy, jak to wypadnie na ekranie. Już w pierwszym "Jokerze", kiedy bohater schodzi po schodach tanecznym krokiem, jest to widoczne nawiązanie do musicalu. Bo każdy dobry musical musi mieć schody. Tym bardziej, że sam Joker jest klaunem, czyli postacią sceniczną – wskazuje Artur Cichmiński. – To może być przełom w myśleniu o Jokerze jako o postaci, tak samo, jak było w pierwszej części, która wiele rzeczy przetworzyła na swój sposób... – dodaje Robert Solski.

JOKER – Oficjalny zwiastun #2/YouTube Warner Bros Polska


Posłuchaj

3:59
"Joker: Folie à Deux": będzie sequel przebojowego filmu (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Autorka materiału reporterskiego: Gosia Jakubowska
Data emisji: 21.06.2022
Godzina emisji: 10.40

pr

Polecane