Wicepremier Kowalczyk: natychmiastowa nowelizacja budżetu nie jest potrzebna

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Nowelizację zawsze trzeba rozważać i jest rozważana – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Henryk Kowalczyk, wicepremier i minister rolnictwa i rozwoju wsi. Zaznaczył, że nie jest konieczna natychmiastowa nowelizacja jeszcze w czerwcu.

Henryk Kowalczyk w radiowej Trójce odnosił się do głosów mówiących o potrzebie szybkiej nowelizacji budżetu Polski.

– Nowelizację zawsze trzeba rozważać i jest rozważana, natomiast natychmiastowa teraz w czerwcu nie jest potrzebna, przynajmniej poczekajmy, żeby ocenić wskaźniki po pół roku – podkreślił wicepremier.

"Jak najwięcej danych"

– Jeśli już nowelizujemy budżet, powinniśmy to robić jak najpóźniej, by mieć jak najwięcej danych, by nie nowelizować jeszcze raz, np. w listopadzie, byłoby to bez sensu. Przynajmniej pełne pół roku musi być zdiagnozowane – powiedział Henryk Kowalczyk.

Minister rolnictwa mówił też o cenach żywności. – Wszystko zależy od przebiegu wojny w Ukrainie, czy będzie trwała, czy nie, i niedoborów żywności na rynkach światowych, to rynki światowe decydują o cenach - podkreślił. – Jeśli taka sytuacja będzie się utrzymywać, to żywność nie będzie tańsza - dodał Henryk Kowalczyk.


***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Henryk Kowalczyk (wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi)
Data emisji: 21.05.2022
Godzina emisji: 8.45

pg

Polecane