Po polsku, bez ograniczeń. KSU, Myslovitz i inni

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Po polsku, bez ograniczeń. KSU, Myslovitz i inni
Myslovitz na scenie w 2022 rokuFoto: PAP / Albert Zawada

W tym wydaniu "Naszej tonacji" punk rock mieszał się z elektroniką, popem i ska, a popularne nazwy zespołów i nazwiska artystów przeplatały się z tymi, które znane są jedynie koneserom. Wystąpili m.in. KSU, Myslovitz, Patrycja Kosiarkiewicz, a także Non Serviam i Bunkier.

Zaprawiony w punkowym boju zespół KSU pochodzi z Ustrzyk Dolnych i działa już od ponad 40 lat. Bieszczadzkie korzenie grupy wychodzą tu i ówdzie w jej twórczości, a najlepszym na to dowodem jest utwór zatytułowany po prostu "Moje Bieszczady", którym Marek Wiernik zakończył to wydanie audycji.

Zanim to jednak nastąpiło, usłyszeliśmy geograficzny i stylistyczny miks piosenek zaśpiewanych w stu procentach w języku polskim. Jedną z nich było nowe nagranie zespołu Myslovitz pod tytułem "Pakman". Kiedyś jedna z czołowych formacji polskiego rocka radzi sobie nieco gorzej po odejściu Artura Rojka. Nie składa jednak broni i już niebawem mamy usłyszeć jej nowy album nagrany z wokalistą Mateuszem Parzymięsą.

Zespół Non Serviam pochodzi z położonego nieopodal Mysłowic Chrzanowa i ma długą historię, sięgającą wczesnych lat 90. W międzyczasie muzycy zrobili sobie jednak 18-letnią przerwę od wspólnego grania, by powrócić kilka lat temu albumem "Balansujesz!". Zaczerpnięty z niego kawałek "Show" to mieszanka alternatywnego rocka, punka i ska, połączona z zaangażowanym społecznie przekazem.

Patrycja Kosiarkiewicz ma równie długi sceniczny staż, w dodatku pozbawiony tak długich pauz. Jej ostatni, jak dotąd, studyjny album ukazał się w 2020 roku i nosił tytuł "Ogólnie chodzi o to". Artystka pracuje już nad kolejną minipłytą "Hulaj dusza", której zwiastunem jest zaprezentowany w "Naszej tonacji" świeżutki utwór "Wiedźmin".


Posłuchaj

49:53
Po polsku, bez ograniczeń. KSU, Myslovitz i inni (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. THE POLISH – "Kochanie"
 2. NON SERVIAM – "Show"
 3. SZEPTUCHA – "Cisza"
 4. HEDONE – "I ciągle widzę ich twarze"
 5. MUZYKA KOŃCA LATA – "Nie napiszę już piosenki"
 6. MYSLOVITZ – "Pakman"
 7. FORT BS – "Rozhulantyna, czyli nasz Nikifor"
 8. CONTRAPUNK – "Będziemy żyć"
 9. BUNKIER – "Heniek"
 10. PATRYCJA KOSIARKIEWICZ – "Wiedźmin"
 11. THE SHIPYARD – "Święto strachów"
 12. KSU – "Moje Bieszczady"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Marek Wiernik
Data emisji: 20.06.2022
Godzina emisji: 12.08

kc

Polecane