"Praktykuj w kulturze". Warto (się) sprawdzić

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Praktykuj w kulturze". Warto (się) sprawdzić
Jednym z miejsc, w których można odbyć praktykę w ramach programu "Praktykuj w kulturze", jest Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: Shutterstock.com/Stanisław Tokarski

Już za kilka dni wakacje. Jak wykorzystać ponad dwa miesiące wolnego? Warto odbyć praktyki. Kończy się nabór w ramach programu "Praktykuj w kulturze", organizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

Oferta skierowana jest do osób, które interesują się sztuką, kulturą, chciałyby poznać kreatywnych ludzi, myślą o twórczej pracy, ale nie wiedzą, od czego zacząć.

Zebrać doświadczenia, zweryfikować wyobrażenia

Projekt powstał nie tylko z myślą o studentach czy świeżo upieczonych absolwentach kierunków artystycznych i humanistycznych. – Od licealistów do seniorów, każdy znajdzie coś dla siebie. Można przepracować od 160 do 320 godzin w wybranej instytucji kultury: domu kultury, teatrze czy muzeum. Nie chodzi tylko o zebranie doświadczenia, ale też zweryfikowanie swojego wyobrażenia na temat tego, jak funkcjonuje się w takim miejscu, czy dobrze się tam czujemy, jak pracuje nam się w zespole czy przy projektach indywidualnych – mówi w Trójce prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

Dzięki praktykom można dowiedzieć się, jak działa sektor kultury w Polsce, jak wygląda specyfika pracy w instytucjach kultury, poznać podstawy teoretyczne i praktyczne tego, jak funkcjonuje instytucja kultury na co dzień.

Bezpłatne szkolenia i webinar

Niewątpliwą korzyścią z wzięcia udziału w projekcie jest otrzymanie dokumentów: listu rekomendującego od instytucji lub organizacji, w której odbędą się praktyki, oraz zaświadczenie od Narodowego Centrum Kultury za udział w projekcie. Poza tym dla praktykantów i praktykantek, którzy ukończyli praktyki i zostały dopełnione wszystkie formalności, przygotowane zostaną specjalne bezpłatne szkolenie oraz webinar, które pomogą w budowaniu dalszej drogi zawodowej. Aplikować można do 27 czerwca poprzez stronę projektu "Praktykuj w kulturze" lub stronę internetową NCK.

W audycji rozmawiamy również o wystawach i konkursach przygotowanych przez Narodowe Centrum Kultury.


Posłuchaj

9:31
Prof. Rafał Wiśniewski o inicjatywach artystycznych Narodowego Centrum Kultury i programie "Praktykuj w kulturze" (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Tomasz Miara
Gość: prof. Rafał Wiśniewski (dyrektor Narodowego Centrum Kultury)
Data emisji: 20.06.2022
Godzina emisji: 10.34

mat. prasowe/mk

Polecane