"LPT po godzinach" z opolskiego Rynku. Tomasz Kammel gościem Trójki

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"LPT po godzinach" z opolskiego Rynku. Tomasz Kammel gościem Trójki
Tomasz Kammel gościem Tomasza Miary w plenerowym studiu Trójki w OpoluFoto: PR

W piątek wystartował 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Program 3 Polskiego Radia jest na miejscu. Trójkowi dziennikarze rozmawiali z gośćmi, opowiadali o Opolu, informowali słuchaczy o wydarzeniach festiwalowych. Podobnie było w sobotnie przedpołudnie - z opolskiego Rynku audycję "LPT po godzinach" poprowadził Tomasz Miara, którego gościem był Tomasz Kammel. 

W dniach od 17 do 20 czerwca Telewizja Polska zaprasza na największą scenę muzyczną w Polsce, czyli 59. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Przed widzami cztery dni wyśmienitej zabawy, jubileusze, ulubieni artyści, dobrze znane i nowe przeboje, przegląd sceny alternatywnej. Na miejscu nie mogło zabraknąć radiowej Trójki.  

Jak święto polskiej piosenki spędzamy w Trójce? Relację z 59. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu usłyszeliśmy w piątkowej audycji "Zapraszamy na weekend" (godz. 10.05 - 13.00), którą poprowadził Piotr Firan. Tego samego dnia wieczorem na antenie wybrzmiało specjalne, festiwalowe wydanie audycji "Lista przebojów Trójki" (godz. 19.05 - 22.00). Za mikrofonami w plenerowym studiu usiedli wówczas Łukasz Ciechański i Tomasz Miara.

Czytaj także:


W sobotę, czyli w drugi dzień festiwalu, zaprosiliśmy na audycję "LPT po godzinach", którą poprowadził Tomasz MiaraJakie atrakcje przygotowaliśmy dla Państwa na sobotnie przedpołudnie? Między innymi rozmowę z Tomaszem Kammelem.

Tomasz Kammel, który podczas tegorocznego opolskiego festiwalu prowadzi kilka koncertów, mówi, że w związku z pracą "nie za bardzo ma szanse na festiwalowe życie po godzinach".  – Wczoraj prowadziłem koncert "Od Opola do Opola", dzisiaj "Premiery", a jutro koncert wspomnieniowy poświęcony 70-leciu Telewizji Polskiej – mówi prezenter.

Po raz który Tomasz Kammel jest na opolskim festiwalu? – Kiedyś próbowałem to policzyć, sporo tego było, pewnie kilkanaście razy – opowiada gość Trójki.


Posłuchaj

14:23
Tomasz Kammel o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (LPT po godzinach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

W rozmowie z Tomaszem Miarą zdradza także, co najbardziej podoba mu się podczas tegorocznego festiwalu. – Zaskoczył mnie rozmach technologiczny. Moim zdaniem fajnie byłoby pokazywać, jak na przykład w okresach pięcioletnich zmienia się obraz festiwalu na szklanym ekranie. Myślę, że byliby Państwo zszokowani tym, jakie możliwości ma teraz telewizja – mówi Tomasz Kammel. 

W audycji "LPT po godzinach" prezenter opowiada również o tym, jak na przestrzeni dekad zmieniał się festiwal, mówi o wyjątkowych fanach, którzy pojawiają się na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki i tłumaczy, dlaczego "z publicznością trzeba uprawiać ju-jitsu" oraz dlaczego opolską imprezę nazywa "krawiecką". – Dla prowadzącego, konferansjera, to obszar, gdzie często musi "szyć", czyli opowiadać o rzeczach, których w ogóle nie planował – tylko dlatego, że ktoś nie jest gotowy, że technika sobie z czymś nie może poradzić, a presja czasowa jest ogromna – podkreśla Tomasz Kammel.

. .

Polecane