Wojtek Cugowski. Ostatnie szlify przed koncertem w Opolu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wojtek Cugowski. Ostatnie szlify przed koncertem w Opolu
Wojciech CugowskiFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Wojtek Cugowski w Opolu czuje się doskonale, choć 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki go zaskoczył. – Okazuje się, że trzeba grać trzyminutowe wersje piosenek, a nasza w oryginale ma 3 minuty 45 sekund. Skróciliśmy dwie części, ale wszystkie fragmenty są zachowane i będzie można je usłyszeć – zapowiada muzyk, który wystąpi na sobotnim koncercie "Premiery".

Wojciech Cugowski wykona na 59. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu kompozycję "Znowu się będziemy śmiać", która w 11. notowaniu "Listy przebojów Trójki" uplasowała się na 18. pozycji.

Sprawdź wyniki "Listy przebojów Trójki" >>>

– Tekst jest nieco pandemiczny i nawiązuje do tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Można to tak trochę zestawić, jednak płyta nie jest negatywnie nastawiona, ale z nadzieją – przyznaje artysta. Jak dodaje, wydawnictwo oddaje jego osobowość jako człowieka, który stara się patrzeć na życie z uśmiechem. 

Wyczekany debiut

Wojtek Cugowski czekał dwadzieścia lat na wydanie płyty pod swoim własnym imieniem, występując w tym czasie z bratem Piotrem w zespole… Bracia. Album "Nie czekaj na znak" przynosi dwanaście rockowych i popowych piosenek, które skomponował i zaśpiewał oraz zagrał we wszystkich najważniejsze gitary. Ten materiał jest efektem wyboru spośród ponad trzydziestu propozycji, nad którymi artysta zaczął już w 2019 roku pracować z Marcinem Limkiem, współkompozytorem materiału, współproducentem płyty (razem z Wojtkiem) oraz człowiekiem, który całość z dużą wrażliwością zarejestrował i zmiksował.

Współautorami muzyki są też grający z Wojtkiem w jego zespole basista Tomasz Gołąb oraz perkusista Bartek Pawlus. Podstawowy skład uzupełniają gitarzysta Bartek Jończyk i grający na instrumentach klawiszowych Mariusz Nejman. W nagraniach wzięło udział jeszcze kilkoro artystów, z których wypada wymienić śpiewającą w chórkach żonę Wojtka, Krysię. 


Posłuchaj

4:37
Wojtek Cugowski o swoim solowym debiucie na 59. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (Lista przebojów Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Trójka na 59. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu

W dniach od 17 do 20 czerwca 2022 roku zapraszamy na największą scenę muzyczną w Polsce, czyli 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. To cztery dni wyśmienitej zabawy, jubileusze, ulubieni artyści, dobrze znane i nowe przeboje, przegląd sceny alternatywnej. Program 3 Polskiego Radia jest na miejscu – z Opola Trójka nadaje relacje i specjalne wydania popularnych audycji.

Jak święto polskiej piosenki spędzamy w Trójce? Relacje z 59. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu usłyszeliśmy w piątkowej audycji "Zapraszamy na weekend" (godz. 10.05 - 13.00), którą poprowadził Piotr Firan. Tego samego dnia wieczorem na antenie wybrzmiało specjalne, festiwalowe wydanie audycji "Lista przebojów Trójki" (godz. 19.05 - 22.00). Za mikrofonami w plenerowym studiu usiedli wówczas Łukasz Ciechański i Tomasz Miara. W sobotę, czyli w drugi dzień Festiwalu z opolskiego Rynku nadawaliśmy "Listę przebojów Trójki po godzinach" (godz. 10.05 - 12.00), przed nami jeszcze audycja "Departament rytmu" (godz. 19.05 - 24.00).

***

Tytuł audycji: "Lista przebojów Trójki"
Prowadzili:  Łukasz Ciechański i Tomasz Miara
Gość: Wojciech Cugowski (muzyk)
Data emisji: 17.06.2022
Godzina emisji: 21.32

materiały promocyjne/gs

Polecane