Pozytywne wibracje i rock w łagodnym wydaniu. Habakuk, Cochise i Tomek Lipiński w Trójce

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Pozytywne wibracje i rock w łagodnym wydaniu. Habakuk, Cochise i Tomek Lipiński w Trójce
HabakukFoto: mat. promocyjne

Pozytywne wibracje od zespołu Habakuk, dźwięki prosto z Bieszczad w wykonaniu grupy Muzyczny Sagan, rockowa ballada od Cochise i Tomek Lipiński w nieco spokojniejszym wydaniu – to wszystko i jeszcze więcej znalazło się w eklektycznym zbiorze utworów zaprezentowanych w środowym wydaniu audycji "Nasza tonacja", którą poprowadził Marek Wiernik.

Habakuk "Jamajka"

Dziewiąty w karierze częstochowskiego zespołu Habakuk album "Sztuka Ulotna" zaskakuje bogactwem i różnorodnością. Zawiera 14 premierowych kompozycji, których wspólnymi cechami są puls i energia. Dynamiczne rytmy i nowoczesne brzmienia sąsiadują tu ze spokojnymi, korzennymi wibracjami, a wszystko to przyprawione szczyptą, niejednokrotnie całkiem sporą, dubowego aromatu. Na 13., bynajmniej nie pechowej, pozycji na płycie znalazł się utwór, który otworzył środową "Naszą tonację", zatytułowany "Jamajka".

Habakuk - Jamajka/Wojtek Cyndecki

Cochise "Z Nieba w niebo"

Siódma, wydana w ubiegłym roku płyta studyjna grupy Cochise "The World Upside Down" to zaangażowane teksty, które doskonale współgrają z energicznymi i pomysłowymi riffami. Oprócz zaprezentowanej w audycji ballady "Z nieba w niebo" na albumie znalazła się też m.in. przeróbka utworu "Gimme Danger", The Stooges. Cochise wysyłają światu sygnał, że chcą podtrzymać pozycję jednego z topowych zespołów grających alternatywny rock w Polsce.

COCHISE - Z Nieba w Niebo/Cochise Official


Tomek Lipiński "To tylko kilka słów"

W 2015 roku ukazał się dziesiąty album Tomka Lipińskiego "To, czego pragniesz". – Powstała jako rezultat ośmioletniej współpracy z perkusistą Karolem Ludewem i basistą Piotrem Leniewiczem i jest odmienna od wszystkich poprzednich. Spokojniejsza, więcej w niej gitarowych melodii, przestrzeni, oddechu. Jest zamknięciem przeszłości i otworzeniem kolejnego rozdziału mojej muzycznej historii. Osobista, intymna, odzwierciedla mnie takiego, jakim jestem dziś. Jest na niej dwanaście piosenek, dopełniających się i uzupełniających, ale każda z nich ma też swoje własne życie. Zaprasza do wspólnej podróży w świecie, w którym żyję, w moim śnie – opisał wydawnictwo Tomek Lipiński.

TOMEK LIPIŃSKI - To tylko kilka słów | Album "To, czego pragniesz" | Warner Music Poland | 2015/TOMEK LIPIŃSKI (official)

Posłuchaj

52:35
Muzyka środowego popołudnia. Habakuk, Cochise i Tomek Lipiński w Trójce (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Habakuk – "Jamajka"

 2. Farben Lehre – "Prosto do nieba"

 3. Projekt Chanel – "Lustro"

 4. Muzyczny Sagan – "Muszę odejść"

 5. Idee Fixe –  "Ludzie (głupi są, że aż strach)"

 6. Cochise – "Z nieba w niebo"

 7. Kolumbia – "Przetańczmy"

 8. Ruina Bar – "W twoich rękach"

 9. Gootovsky feat. Adam Wolski – "Nie pytam, jestem"

 10. Ornette – "Możesz wszystko"

 11. Darmozjady – "Ballada"

 12. Strachy na Lachy – "Sznury aut"

 13. Tomek Lipiński – "To tylko kilka słów"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Marek Wiernik
Data emisji: 15.06.2022
Godzina emisji: 12.06

mat. promocyjne/kr

 

Polecane