Muzyka w świetle księżyca. Dźwięki, które się nie starzeją

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Muzyka w świetle księżyca. Dźwięki, które się nie starzeją
George MichaelFoto: Shutterstock

Mateusz Tomaszuk zaprosił słuchaczy na cotygodniową podróż po dźwiękach. W "Konstelacji M." zaprezentował utwory o bogatej historii i wielu wersjach, stworzonych przez licznych artystów. 

Get Well Soon to muzyczny projekt niemieckiego piosenkarza i autora tekstów Konstantina Groppera. Debiutancki krążek muzyka ukazał się w 2008 roku. Od tego czasu ma na swoim konice dwa albumy studyjne. Wykonawca postanowił się zmierzyć ze słynnym przebojem George’a Michaela. 

Singiel "Careless whisper" ukazał się w 1984 roku jako piosenka duetu Wham!. W całości zaśpiewany został jednak przez samego George’a Michaela. Utwór przez wiele tygodni utrzymywał się na szczytach światowych list przebojów i do tej pory uchodzi za jeden z największych przebojów brytyjskiego wokalisty. 

– George Michael płacił za bilet na autobus do pracy. To wtedy w jego głowie pojawił się słynny i charakterystyczny motyw saksofonowy – opowiedział w Trójce Mateusz Tomaszuk. – Co do interpretacji projektu Get Well Soon, to dźwięki, które nie chcą wyjść z mojej głowy – dodał. 

GET WELL SOON - CARELESS WHISPER / GET WELL SOON

"Running up That Hill"

Podczas wtorkowego spotkania wybrzmiały także dźwięki utworu "Running up That Hill" autorstwa brytyjskiej wokalistki Kate Bush. Utwór był pierwszym singlem z albumu "Hounds of Love". Wokalistka wybrała go, ponieważ był pierwszym, jaki napisała z myślą o nowym wydawnictwie. Do tej pory piosenka uchodzi za jeden z największych przebojów w jej artystycznym dorobku.

W 2003 roku własną wersję utworu nagrał brytyjski zespół Placebo. 

Placebo - Running up the Hill (Official Audio) / PLACEBO

Posłuchaj

48:35
Muzyka w świetle księżyca. Dźwięki, które się nie starzeją (Konstelacja M./Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Konstelacja M.
Autor audycji: Mateusz Tomaszuk
Data emisji: 14.06.2022
Godzina emisji: 23.09

Polecane