Czesław Niemen w rytmie reggae, słodki eklektyzm i indie rock w Trójce

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Czesław Niemen w rytmie reggae, słodki eklektyzm i indie rock w Trójce
CukierFoto: mat. promocyjne

Przebój Czesława Niemena w rytmach reggae w wykonaniu Root Rockers, słodki dźwiękowy eklektyzm od duetu Cukier oraz indierockowy Snowman – m.in. tych wykonawców można było posłuchać we wtorkowej odsłonie audycji "Nasza tonacja", którą poprowadził Radosław Okrasko. 

Root Rockets "Sen o Warszawie"

W 1965 roku Polska usłyszała utwór "Sen o Warszawie" Czesława Niemena z tekstem Marka Gaszyńskiego50 lat po tym wydarzeniu swoją, utrzymaną w stylu reggae, wersję przeboju zaprezentowała grupa Roots Rockets, czyli pochodzący z Andrychowa finaliści dziewiątej edycji telewizyjnego talent show "Must Be The Music".

Beniamin Sobaniec i Roots Rockets - Sen O Warszawie (Official Video)/LouRockedTV


Cukier "Łachmany"

Zespół Cukier powstał z inicjatywy Amadeusza Krebsa, który przygotowywał swój producencki debiut. Początkowo miała być to płyta, do której Krebs chciał zaprosić gości z różnych muzycznych światów. Podczas pracy studyjnej z zaproszonym na sesje Bartkiem Caboniem szybko stało się jasne, że projekt będzie duetem. Panowie, którzy na co dzień mają okazję wspólnie pracować w zespole Dawida Kwiatkowskiego, postanowili przygotować wspólnie całą płytę, łącząc dotychczasowe pomysły i doświadczenia. Muzyka Amka Krebsa i teksty Bartka Cabonia to oddzielna elektroniczno-rapowa planeta. Trudno znaleźć jakiekolwiek odniesienie ich twórczości zarówno w sferze muzycznej, jak i tekstowej. 19 czerwca 2022 roku do odsłuchu trafił ich debiutancki album o tytule "Jeden".

CUKIER - Łachmany (Official Video)/KayaxTV


Snowman "Spadam z nieba"

Album indierockowej grupy Snowman zatytułowany "Gwiazdozbiór" z 2017 roku to zbiór utworów pełnych emocji, melodii i tego, co prawdziwe. Można powiedzieć, że tytuł poprzedniej płyty "The Best Is Yet To Comeokazał się proroczy. To na pewno najlepsza w dorobku zespołu płyta. Uznany za jeden z najbardziej oryginalnych i intrygujących, Snowman nagrał płytę w całości polskojęzyczną. Repertuar znajdujący się na albumie "Gwiazdozbiór" to kompozycje, które stanowią spójną całość, dojrzałe, energetyczne brzmienie, intrygujące teksty i rewelacyjny wokal Michała Kowalonka

Snowman - Spadam z nieba (official video)/Musicom

Posłuchaj

49:43
Godzina z Radosławem Okrasko i polską muzyką. Root Rockers, Cukier i Snowman w Trójce (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Root Rockets – "Sen o Warszawie"

 2. Czerwone gitary – "Nie zadzieraj nosa "

 3. Marta Zalewska – "Gronostaje"

 4. Baranovski – "Nie mamy nic"

 5. Cukier "Łachmany"

 6. Kawałek Kulki – "Cukier w normie"

 7. Harry Kain – "Cukier i sól"

 8. Pola Miko – "Hejnał"

 9. Tony White – "Nocne zwiedzanie"

 10. Harlem – "Tylko popiół tylko dym"

 11. Izrael – "Mają plan"

 12. Snowman – "Spadam z nieba"

 13. Vespam – "Tyłówka"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Radosław Okrasko
Data emisji: 14.06.2022
Godzina emisji: 12.08

mat. promocyjne/kr

 

Polecane