W poszukiwaniu duchowej (po)mocy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W poszukiwaniu duchowej (po)mocy
W audycji "Leniwe przedpołudnie" Sylwia i Witek Wilkowie opowiedzieli o swojej "Strefie mocy". Foto: Shutterstock

Gośćmi Anny Popek w audycji "Leniwe przedpołudnie" byli Witek i Sylwia Wilkowie. Witek jest producentem muzycznym, kompozytorem i właścicielem studia nagrań. Wraz z żoną od wielu lat zajmuje się ewangelizacją i prowadzeniem rekolekcji nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Wspólne dzieło małżeństwa nosi nazwę "Strefa Mocy". Na czym polega? – Strefa to miejsce, w której ma się przejawiać moc. Powstało dzięki fragmentowi z Pierwszego Listu do Koryntian. W moim duchowym rozwoju brakowało doświadczenie mocy Bożej. Któregoś dnia w mojej głowie pojawiła się wizja: mieliśmy jeździć po Polsce wielkim tirem, z którego rozkłada się scena. Z zawodu jestem perkusistą, więc miałem stać z mikrofonem i opowiadać tym, którzy przyjdą się z nami zobaczyć – powiedział w Trójce Witek Wilk.

Spotkania, na których przejawia się moc

Pomysł i założenia udało się zrealizować. Małżeństwo podróżuje do wielu miejsc i głosi słowo. – Na spotkaniach naprawdę objawia się moc i przemiana. Sami jej doświadczyliśmy i doświadczamy codziennie. Jesteśmy małżeństwem od ponad dwudziestu lat. Nasza więź kwitnie. Jesteśmy zakochani i kochamy siebie coraz bardziej. W tym świecie wiemy, że to prawdziwy cud. Jesteśmy coraz bliżej siebie, nie tylko jako małżonkowie, ale też jako przyjaciele. Wszystko, co mamy, jest w naszym małżeństwie, a ono się rozwija. Do tego mamy cudowne dzieci – podkreśliła Sylwia Wilk. 

– Wszędzie, gdzie się pojawiamy, bariera wstydu mówienia o swoim wnętrzu zostaje przełamana. Z zawodu jestem muzykiem. Koledzy, z którymi grałem, w pewnym momencie zaczynali pytać mnie, jak to jest, że wraz z żoną żyjemy inaczej, piękniej. O to właśnie chodzi. Nie chcemy wchodzić z butami w czyjeś życie, ale chcemy sami żyć tak, żeby inni sami chcieli pytać – mówił Witek. – "Strefa mocy" to odwrotna sytuacja, mówienie między oczy. Niektórzy odejdą i się obrażą, a inni przemyślą i wrócą. Poza tym poza sceną też mamy ludzi, z którymi można porozmawiać po prostu, bez nagłośnienia i szumu – dodał. 

Posłuchaj

48:59
Sylwia i Witek Wilka oraz ich "Strefa mocy" (Leniwe przedpołudnie/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Leniwe przedpołudnie
Autorka audycji: Anna Popek
Data emisji: 12.06.2022
Godzina emisji: 11.09

Polecane