Przedsmak festiwalu polskiej piosenki. Bartek Deryło, Marek Kościkiewicz i Krystian Ochman w Trójce

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Przedsmak festiwalu polskiej piosenki. Bartek Deryło, Marek Kościkiewicz i Krystian Ochman w Trójce
Bartek Deryło w rozmowie z Łukaszem Ciechańskim Foto: PR

Już za osiem dni czeka nas 59. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, który odbędzie się w dniach 17-20 czerwca. W czwartkowym wydaniu audycji "Nasza tonacja" Łukasz Ciechański skupił się na wykonawcach, którzy triumfowali na Festiwalu, zarówno rok temu, jak i w poprzednich latach. W czwartkowe wczesne popołudnie zagrali nam m.in. Bartek Deryło, Krystian Ochman oraz Marek Kościkiewicz.

Bartek Deryło "Burza"

"Wszystkie moje latawce" to debiutancki album Bartka Deryły, półfinalisty X edycji programu "The Voice of Poland", który w ubiegłym roku otrzymał od Trójki nagrodę specjalną w konkursie Debiutów na festiwalu w Opolu. Utwory promujące płytę, takie jak "Kompas" czyli muzyczna kolaboracja z Kamilem Bednarkiem, "Burza" czy "Lód", są dowodem na to, że artysta balansuje na granicy muzyki Pop i alternatywnego Popu.

Na krążku tym znajdziemy dwanaście utworów, których myślą przewodnią było dotarcie do beztroskich, dziecięcych emocji jak i przeżywanych po raz pierwszy zauroczeń i zawodów miłosnych artysty. Zarówno warstwa tekstowa jak i muzyczna jest próbą ocalenia wspomnień zapisanych oczami małego Bartka. "Wszystkie moje latawce” to bardzo spójny, emocjonalny album, napisany, skomponowany i zaśpiewany przez bardzo wrażliwego człowieka, muzyka, autora tekstów i wokalisty.

Bartek Deryło - BURZA/Bartek Deryło

 

Marek Kościkiewicz "Statki na niebie"

Znany z grupy De Mono Marek Kościkiewicz powrócił z nową wersją jednej ze swoich najbardziej znanych piosenek "Statki na niebie". Zapowiada ona planowaną na jesień trasę koncertową z okazji 35-lecia pracy twórczej. W tym czasie ukaże się też EP-ka z premierowymi utworami. Piosenkę w odświeżonej wersji promuje teledysk. – Skromny, kameralny teledysk, którego jestem autorem, powstał na wakacjach i jego realizacja sprawiła mi wielką frajdę. Chciałem jak najlepiej przekazać w nim oniryczną historię pewnej znajomości – napisał artysta.

Marek Kościkiewicz - Statki na Niebie (Official Video)/Marek Kościkiewicz


Ochman "Prometeusz"

Zanim Krystian Ochman utworem "River" zajął 12. miejsce w konkursie Eurowizji 2022, wygrał 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu w koncercie "Premiery" utworem "Prometeusz". Obie kompozycje znalazły się debiutanckiej płycie artysty zatytułowanej po prostu "Ochman" - Są na niej moje przemyślenia, także te przyszłościowe i podejścia do niektórych tematów. Jest zamykaniem na klucz tego, co już było oraz przejściem do kolejnej płyty. Przy następnym albumie będę miał szczegółową koncepcję i nie będzie tak ogólnie przemyślany, jak ten pierwszy  mówił muzyk o swoim fonograficznym debiucie na antenie radiowej Jedynki.

Ochman - Prometeusz (Official Music Video)/Krystian Ochman


Posłuchaj

48:39
Granie po (o)polsku. Bartek Deryło, Marek Kościkiewicz i Krystian Ochman w Trójce (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+
 

 

Lista utworów:

 1. Bartek Deryło – "Burza"
 2. Kazik – "Gdybym wiedział, to co wiem"
 3. Sunday Morning – "Nie ma tam nic"
 4. Lija – "Trzy"
 5. Marek Kościkiewicz – "Statki na niebie (2022)"
 6. sanah & Kwiat Jabłoni – "Szary świat"
 7. Marcin Lange – "Chcemy więcej"
 8. Clock Machine – "Dziki Plan"
 9. Ochman – "Prometeusz"
 10. Damian Ukeje – "Zjednoczone stany"
 11. Renata Przemyk & Kasia Nosowska – "Kochana"
 12. Koniec Świata – "Granat w plecaku"
 13. Klaus Mitfoch – "Jezu, jak się cieszę"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Łukasz Ciechański
Data emisji: 09.06.2022
Godzina emisji: 12.08

mat. promocyjne/kr

 

Polecane