Świątkomania w szkołach tenisowych. Młodzi sportowcy ruszyli na korty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Świątkomania w szkołach tenisowych. Młodzi sportowcy ruszyli na korty
Świątkomania zawitała do polskich szkół tenisowych. Dzieci marzą o karierze i chcą iść w ślady Igi Świątek. Foto: Shutterstock

Była małyszomania, była stochomania - no to teraz czas na świątkomanię lub, jak kto woli, igomanię... Wszyscy w Polsce mówią teraz o Idze Świątek. Trudno się temu dziwić. Najlepsza polska tenisistka, liderka rankingu WTA, po wygranej na paryskich kortach Rolanda Garrosa w ubiegły weekend rozpaliła dziecięce marzenia młodych zawodników o zwycięstwach na światowych arenach. 

  • Najlepsza polska tenisistka rozpaliła marzenia młodych zawodników o zwycięstwach i grze na światowych arenach. 
  • "Dzieciaki zobaczyły, że każdy może dojść tam, gdzie ona. Iga jest przecież normalną dziewczyną" – mówią trenerzy.
  • Do szkół tenisowych zgłasza się wielu chętnych, by nauczyć się gry lub jeszcze bardziej szlifować swoje dotychczasowe umiejętności. 

Świątkomania zawitała do polskich szkół tenisowych, do których zgłasza się wielu chętnych – Wygrana Igi Świątek miała wpływ na to, ile dzieci pojawia się u nas na kortach. Przede wszystkim dzieciaki zobaczyły, że każdy może dojść tam, gdzie ona. Iga jest przecież normalną dziewczyną. Jej osiągnięcie z pewnością pomoże nam w pracy trenerskiej – powiedział jeden z trenerów.

Zainteresowanie i trening 

– Jest znacznie więcej osób chętnych do nauki i gry. Tenisem nagle zaczęli interesować się nawet ci, którzy do tej pory nie zwracali uwagi na ten sport. W klubie ćwiczy około 300-400 osób. Czasami musimy odmawiać dokonania rezerwacji, bo nie mamy już miejsc. To, że przybywa nowych sportowców, to jedno. Druga strona medalu jest taka, że nawet nasi klubowicze, którzy grali już od jakiegoś czasu, teraz starają się jeszcze bardziej i robią wszystko, by grać lepiej – zaznaczył właściciel kortu. 

– Iga wydaje się ogromną inspiracją dla młodych zawodników. Mamy w klubie wiele dziewczyn, które oglądając telewizję, zrozumiały, że wszystko jest możliwe, a to je motywuje – dodał. 

Czytaj także:

Posłuchaj

3:11
Świątkomania w szkołach tenisowych. Młodzi sportowcy ruszyli na korty (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Świątkomania

Iga Świątek ma za sobą fantastyczne tygodnie. Liderka światowego rankingu triumfowała w szóstym turnieju z rzędu. W zestawieniu prowadzi nieprzerwanie od 4 kwietnia. 

Przypomnijmy, że Polka była najlepsza we French Open w 2020 roku. W tej edycji paryskich zawodów Iga Świątek w finale pewnie pokonała Cori "Coco" Gauff i po raz kolejny przeszła do historii tenisa. Ponadto było to zwycięstwo numer 35. z rzędu, dzięki czemu wyrównała rekord Venus Williams od 2000 roku. 

Po spektakularnym sukcesie w stolicy Francji triumfatorka Roland Garros przenosi się na nawierzchnię trawiastą. W połowie miesiąca zgłoszona jest do turnieju w Berlinie. Później natomiast zagra w Wimbledonie, który rozpocznie się 27 czerwca. 

Wizyta Igi Świątek w Lublinie (07.06.2022) / Radio Lublin

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Karol Gnat
Autor materiału reporterskiego: Maks Olchowy
Data emisji: 9.06.2021
Godzina emisji: 8.48

zch

Polecane