Wyczekiwane premiery i polski metal eksportowy

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Wyczekiwane premiery i polski metal eksportowy
Decapitated to eksportowa gwiazda polskiego metaluFoto: Forum / Krzysztof Zatycki

Tym razem w "Dogrywce" przeważały utwory ze znaczkiem "made in Poland", choć nazwy niektórych wykonujących je zespołów brzmią zupełnie nie po polsku: Decapitated, Kashell i Moonlight.

To wydanie audycji wyłoniło się z gitarowej mgły, za sprawą piosenki wykonanej przez zespół Konstelacje, z gościnnym udziałem Dawida Karpiuka. Warszawska grupa opublikowała już sześć singli z debiutanckiego albumu, który ukaże się we wrześniu. Dla Michała Grabkowskiego jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku.

Decapitated to pochodząca z Krosna deathmetalowa formacja, która działa od 1996 roku i jest znana fanom tego gatunku w różnych zakątkach świata. W ostatnich dniach zespół wystąpił na Mystic Festival w Gdańsku, a wśród publiczności na tym koncercie znalazł się sam gospodarz "Dogrywki". Stwierdził on, że była to "potężna, metalowa ściana dźwięku i niesamowity show", a Decapitated to "nie tylko polska, ale również światowa pierwsza liga metalowego grania". Następnie zaprezentował dwa utwory z najnowszego albumu grupy: "Cancer Culture".

Kashell to supergrupa stworzona przez muzyków zespołu Coma i legendę polskiej sceny hiphopowej - Abradaba (współzałożyciela słynnego Kalibra 44). Panowie nagrali wspólnie płytę, która ukazała się w listopadzie 2021 roku, ale nie zawojowała list przebojów. W "Dogrywce" usłyszeliśmy jej fragment zatytułowany "Plask". Na zakończenie wieczornej audycji zabrzmiał utwór o adekwatnym tytule: "Requiem na koniec dnia". Jest on zapowiedzią nowego albumu artrockowej formacji Moonlight, rodem ze Szczecina, która kilka lat temu reaktywowała się po kilkunastoletnim milczeniu.


Posłuchaj

53:48
Wyczekiwane premiery i polski metal eksportowy (Dogrywka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Konstelacje feat. Dawid Karpiuk – "We mgle"
 2. Opeth – "Dignity"
 3. Decapitated – "From the Nothingness with Love"
 4. Decapitated – "Just a Cigarette"
 5. Wo Fat – "Orphans of the Singe"
 6. Wo Fat – "The Snows of Banquo IV"
 7. Kashell – "Plask"
 8. Moonlight – "Requiem na koniec dnia"

***

Tytuł audycji: Dogrywka
Prowadzi: Michał "Grabek" Grabkowski
Data emisji: 7.06.2022
Godzina emisji: 22.05

kc

Polecane