Nick Sinckler – muzyczne endorfiny zza oceanu

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Nick Sinckler – muzyczne endorfiny zza oceanu
Nick Sinckler jest wyjątkowo pogodnym artystąFoto: shutterstock.com

Nowojorczyk z urodzenia, od 15 lat mieszkający w Polsce i zarażający nas swoim optymizmem i pogodą ducha – wokalista Nick Sinckler zawitał tym razem do "Serdecznych dźwięków", by opowiedzieć m.in. o współpracy z Kayah i Natalią Kukulską oraz fascynacji Michaelem Jacksonem.

41-letni Nick Sinckler zamieszkał w Polsce w 2007 roku, a rok później zdobył grono fanów jako uczestnik talent show "Fabryka gwiazd". Od tamtego czasu występował również w innych programach rozrywkowych, a w 2020 roku miał reprezentować nasz kraj w Konkursie Piosenki Eurowizji w Rotterdamie (który został odwołany z powodu pandemii). W rozmowie z Mateuszem Krautwurstem artysta jak zwykle tryskał pozytywną energią, którą jego zdaniem powinna nieść muzyka. – Oczywiście czasami dzieje się coś złego, ale nadal jestem optymistą – stwierdził Nick.

Muzyczne związki Sincklera z Polską sięgają czasów, gdy jeszcze mieszkał z rodzicami w Nowym Jorku, jego ojciec miał bowiem w swej płytotece albumy Basi Trzetrzelewskiej. Już po przeprowadzce Nick miał okazję współpracować z gronem polskich artystów, wśród których szczególne miejsce zajmuje tercet: Kayah, Natalia Kukulska i Adam Sztaba. – Praca z nimi to przyjemność – zapewniał gość "Serdecznych dźwięków".

Niedościgniony Michael Jackson

W audycji usłyszeliśmy piosenki zaśpiewane nie tylko przez samego Nicka, ale też przez jego muzycznych idoli, takich jak Prince, Whitney Houston czy Michael Jackson. Szczególnie ten ostatni jest bliski jego sercu. – Cały świat zaraził swoją muzyką. Nigdy więcej nie będzie takiego artysty jak Michael Jackson. Fajnie, że żyliśmy w czasie, kiedy on był na tym świecie i mogliśmy to zobaczyć – mówił Sinckler.

Wokalista zdradził, że pracuje nad swoją drugą płytą, na której nie zabraknie utworów śpiewanych w języku polskim. – Musi być coś po polsku, bo mieszkam w Polsce – tłumaczył Nick. Pod koniec audycji zabrzmiał utwór sygnowany szyldem Projekt FEELiNG, pod którym kryją się wokaliści znani z programu "The Voice of Poland", czyli m.in. Nick Sinckler oraz gospodarz "Serdecznych dźwięków" Mateusz Krautwurst.


Posłuchaj

51:04
Nick Sinckler – muzyczne endorfiny zza oceanu (Serdeczne dźwięki/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Kayah & Nick Sinckler – "Kochaj różnym być"
 2. Prince – "I Would Die 4 You"
 3. Nick Sinckler – "Coś pozytywnego"
 4. Natalia Kukulska ft. Nick Sinckler – "Funk with U"
 5. Nick Sinckler – "Dlaczego"
 6. Michael Jackson – "Rock with You"
 7. Aretha Franklin – "Think"
 8. Kayah – "Jak skała"
 9. Whitney Houston – "How Will I Know"
 10. Cherrelle feat. Alexander O'Neal – "Saturday Love"
 11. Projekt FEELiNG – "Feeling"
 12. Nick Sinckler – "Banał"

***

Tytuł audycji: Serdeczne dźwięki
Prowadzi: Mateusz Krautwurst
Data emisji: 6.06.2022
Godzina emisji: 23.07

kc

 

Polecane