Od ska po electro. Różnorodna muzyka w ofercie Wiernika

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Od ska po electro. Różnorodna muzyka w ofercie Wiernika
Michał Kowalonek reprezentował w "Naszej tonacji" starsze pokolenie muzykówFoto: Wojciech Kusiński/PR

Muzyczny koktajl złożony ze ska, electro-popu, soul, rocka i paru innych gatunków zaserwował tym razem słuchaczom "Naszej tonacji" Marek Wiernik. Zagrali zarówno debiutujący artyści, tacy jak duet Slow Sunset, jak i starzy sceniczni wyjadacze w rodzaju Michała Kowalonka czy zespołu Lotyń.

Pierwszym elementem stylistyczno-geograficznej mozaiki Marka Wiernika był utwór pod tytułem "Żonie", będący dziełem pochodzącej z Krakowa grupy Skangur. W jej nazwie zaszyfrowany jest rodzaj wykonywanej muzyki, bowiem ta działająca z przerwami od ponad 20 lat formacja od początku wierna jest stylistyce ska.

Electro-pop w stylu lat 80. i 90. zagościł na antenie Trójki dzięki artyście ukrywającemu się pod pseudonimem "Administratorr Electro". "Noc na przełęczy Okraj" to piosenka zwiastująca jego najnowszy album: "Biznesy i romanse", mający być – według słów samego autora – najważniejszym dokonaniem w jego dorobku i zwieńczeniem dotychczasowej ewolucji muzycznej Bartosza "Administratorra" Marmola.

Slow Sunset to działający od mniej więcej dwóch lat katowicko-wrocławski projekt muzyczny, którego twarzą jest wokalistka Ania Bratek. Debiutancki utwór zespołu nosił tytuł "Brave" i był zaśpiewany w języku angielskim, natomiast nowa propozycja: "Co ja powiem", jest już w całości śpiewana po polsku, dzięki czemu mogła się znaleźć w playliście "Naszej tonacji". W utworze pobrzmiewają echa soul, R'n'B i rocka.

Stricte rockowe korzenie ma Michał Kowalonek. Wokalista i gitarzysta grupy Snowman (a przez kilka lat także Myslovitz) tym razem wystąpił solo z własną wersją piosenki "Nocne całowanie" z repertuaru Czerwonych Gitar. Jest to fragment płyty "Klubowy Paprykarz i Oranżada. Nowe brzmienie big beatu [na noc]", zarejestrowanej podczas koncertu w sali filharmonii w Szczecinie.


Posłuchaj

50:09
Różnorodna muzyka w ofercie Wiernika (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Lista utworów:

 1. Skankan – "Żonie"
 2. Administratorr Electro – "Noc na przełęczy Okraj"
 3. Ultrasonic – "Tysiące razy"
 4. Slow Sunset – "Co ja powiem"
 5. Michał Kowalonek – "Nocne całowanie"
 6. Kosmodrom – "Dart Seneca"
 7. Kirszenbaum – "Lou"
 8. Obrasqi – "Obiecaj"
 9. Dance Like Dynamite - Litania kłamstw"
 10. Lotyń – "Wios-nowa miłość"
 11. SIS – "Bum"

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Marek Wiernik
Data emisji: 6.06.2022
Godzina emisji: 12.08

kc


Polecane