Wakacje artystyczne dla dzieci i dorosłych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wakacje artystyczne dla dzieci i dorosłych
Wakacje to doskonały czas na rozwijanie swoich pasjiFoto: shutterstock/PHOTOCREO Michal Bednarek

Kim jest pan Łukasz i czym się zajmuje? Dlaczego tak ważny jest dla niego Mały Książę oraz kim dla niego jest dziecko? Odpowiedzi na te jakże ważne pytania szukały Kasia Stoparczyk i Ada w programie "Zagadkowa niedziela". Co więcej, poznały także jeszcze jednego niezwykłego gościa, który trafił do programu "z polecenia" pana Łukasza.

Mały człowiek, największy skarb

– Kim jest dla mnie Mały Książę? Bohaterem, który mieszka głęboko we mnie, i kimś, kto sprawia, że nigdy nie zapominam, że należy kochać i tych małych ludzi, którzy są na zewnątrz, i tego małego człowieka, który ciągle mieszka we mnie w środku. Od niego pożyczyłem moje ulubione zdanie: Dorośli mają w sobie dziecko, ale czasami o tym zapominają – mówi Łukasz Rynkowski, wokalista, pianista, dyrygent, pedagog, wizjoner i, jak sam mówi, przede wszystkim przyjaciel dzieci.

– Dziecko to jest mały człowiek, którego trzeba otoczyć opieką, miłością, zadbać o niego, podzielić się całą swoją wiedzą i puścić wolno na świat. Żeby ta wiedza i ta miłość, którą młodemu człowiekowi damy, mogła się mnożyć – tłumaczy. – Chcę mu dać szacunek do świata, do siebie samego, do swoich poglądów, do własnego zdania. A chyba tak najbardziej pewność siebie: jestem, mam prawo być, jestem najfajniejszą istotą na ziemi – deklaruje.

– Dziecko to jest najcenniejszy skarb, jaki świat posiada. To jest coś tak cennego, o co my wszyscy dorośli powinniśmy dbać z całej naszej mocy – dodaje drugi gość programu.

Wakacje artystyczne

Pedagog, wokalistka i aktorka Beata Kurda, która prowadzi warsztaty dykcyjne, wokalne i teatralne. – Bawimy się sztuką, głosem, odkrywamy świat, wcielamy się w różne role. Pan Łukasz Rynkowski jest też moim mentorem: czerpię wiedzę z jego umiejętności. Razem prowadzimy warsztaty, organizujemy wakacje dla dzieciaków, które są zainteresowane sztukami artystycznymi, chcą się rozwijać i rozwijać swoje pasje. To są wakacje artystyczne – tłumaczy. – Staramy się im stworzyć do tego bezpieczną przestrzeń, pomagamy poznać wspaniałych ludzi, fantastycznych rówieśników, instruktorów, wychowawców i wspólnie przez dwa tygodnie bawimy się i tworzymy piękne rzeczy – opowiada.

Przeczytaj także


– A w tym roku postanowiliśmy ten fantastyczny czas ofiarować także dorosłym – zachęca. – Dlaczego my nie możemy mieć wakacji i realizować swoich marzeń, pragnień ukrytych gdzieś głęboko, by śpiewać, tańczyć, występować? – pyta retorycznie. – Odkryć w sobie tego fajnego dzieciaka, który pod przykrywką obowiązków, codzienności, pracy, gdzieś tak w nas powolutku gaśnie...


Posłuchaj

50:08
Pan Łukasz, pani Beata, dzieci i artystyczne wakacje (Zagadkowa niedziela/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Łukasz Rynkowski (wokalista, pianista, dyrygent, pedagog, wizjoner, przyjaciel dzieci), Beata Kurda (pedagog, wokalistka, aktorka)
Data emisji: 5.06.2022
Godzina emisji: 9.08

pr

Polecane