"Wspierajcie nas wszystkim… tylko nie ciszą." Nadal aktualny apel Ukrainy

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Wspierajcie nas wszystkim… tylko nie ciszą." Nadal aktualny apel Ukrainy
Jacek MikołajczakFoto: Polskie Radio

W "Trójce pod księżycem" przywołaliśmy ponownie apel, który prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wygłosił 4 kwietnia podczas przemówienia na gali Nagród Grammy: "Wspierajcie nas tak, jak możecie. Wszystkim; tylko nie ciszą".

Minął trzeci miesiąc wojny za naszą wschodnią granicą. W TPK rozmawiamy o szlachetnych, wartościowych, ale nie tylko wojny dotyczących wydarzeniach. Tym razem zapytaliśmy, jak w tej sytuacji radzą sobie teatry muzyczne. Gościem specjalnym był dyrektor Teatru Syrena w Warszawie Jacek Mikołajczyk. Jego najnowszym spektaklem jest broadwayowski przebój "Matylda".

Gościem części drugiej był natomiast Bartek Wąsik – świetny, wszechstronny młody muzyk: pianista, kompozytor oraz aranżer, współtworzący Piano Duo oraz zespół Kwadrofonik. 4 czerwca wystąpi w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, grając muzykę zespołu Radiohead.

Bartek Wąsik Foto: Ksawery Zamoyski Bartek Wąsik Foto: Ksawery Zamoyski

Zaprosiliśmy też wraz z dyrektorem Jackiem Głombem na maraton u Modrzejewskiej, czyli organizowaną od piątku (3.06) do niedzieli (5.06) w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy Wielką Czerwcówkę. Program maratonu rozpocznie pokaz słynnego spektaklu w reżyserii Łukasza Kosa "Fanny i Aleksander" według Bergmana, a zakończy film krótkometrażowy Martyny Majewskiej "E-migrant".


Scena ze spektaklu "Fanny i Aleksander" w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy Foto: teatr.legnica.pl / Karol Budrewicz Scena ze spektaklu "Fanny i Aleksander" w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy Foto: teatr.legnica.pl / Karol Budrewicz

Posłuchaj

1:54:41
Jacek Mikołajczyk, Bartek Wąsik i Jacek Głomb gośćmi Barbary Marcinik (Trójka pod Księżycem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Trójka pod Księżycem
Prowadzi: Barbara Marcinik
Data emisji: 03.06.2022
Godzina emisji: 0.04

mb

Polecane