"Chciałem opisać opadanie liści w Parku Południowym" [POSŁUCHAJ]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Chciałem opisać opadanie liści w Parku Południowym" [POSŁUCHAJ]
Stanisław Brudny i Grzegorz MałeckiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Autorskie słuchowisko Tomasza Mana pod tytułem zaczerpniętym z wiersza Tadeusza Różewicza przypomnieliśmy dwa tygodnie przed Festiwalem Dwa Teatry 2022.

"Chciałem opisać opadanie liści w Parku Południowym" – to jedna z premier, które będą na Festiwalu reprezentowały "Scenę teatralną Trójki". Słuchowisko powstało w Roku Tadeusza Różewicza, który był jednym z czterech patronów 2021. Premiera odbyła się w październiku. Poeta urodził się 9 października 1921 roku. 

Akcja słuchowiska toczy się w Parku Południowym we Wrocławiu. Bohater spotyka tu… ducha.

W spektaklu występują: Stanisław Brudny i Grzegorz Małecki. W słuchowisku wykorzystano wiersz J.W. Goethego w przekładzie Hugona Zateja. Za reżyserię dźwięku odpowiada Andrzej Brzoska.

Słuchowisko poprzedziła rozmowa z Tomaszem Manem, który opowiedział o swoich spotkaniach z poetą we wrocławskim parku Południowym i o tym, jak konstruował sztukę.

Tomasz ManTomasz Man  Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Na XXI Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej radiowe jury konkursu będzie oceniało 19 słuchowisk, zgłoszonych przez Programy: 2, 3, Teatr PR oraz sześć rozgłośni regionalnych. Festiwal będzie odbywał się po raz drugi w Zamościu, od 10 do 13 czerwca.


Posłuchaj

52:40
"Chciałem opisać opadanie liści w Parku Południowym" w reżyserii Tomasza Mana na STT (Scena teatralna Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

mb/kr

Polecane