Koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom" [ZOBACZ WIDEO]

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

Oglądaj koncert:

W niedzielny wieczór w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze – Dzieciom". Był on zwieńczeniem charytatywnej akcji Polskiego Radia i Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR "Matki Matkom – Polskie Matki Matkom Ukraińskim".

Koncert rozpoczął utwór "Melodia" ukraińskiego kompozytora Myroslava Skoryka w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie. 

Program wzruszający i unikalny 

Głównym utworem tego koncertu wykonaniu radiowej orkiestry był "Karnawał zwierząt" Camille'a Saint-Saënsa.  To 14 miniatur ilustracyjnych – takich, których mogą posłuchać zarówno dorośli, jak i dzieci. Razem z nami wystąpi Kiev Piano Duo w składzie Ołeksandra Zajcewa oraz Dmytro Tawaneć, którzy specjalnie na ten koncert przyjechali ze stolicy walczącej Ukrainy – podkreślał przed koncertem Krzysztof Kur.

W drugiej części koncertu wystąpił zespół Krajka z Przemyśla z udziałem utalentowanych dzieci uchodźców z Ukrainy. – Wykonają swoje piosenki, znane i przekazywane przez rodziców i dziadków. To będzie wzruszający i unikalny program – zapowiadała Bogna Kowalska, szefowa Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

Polskie Matki Matkom Ukraińskim

Niedzielny koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom" oraz "Licytacja dla Ukrainy", która odbyła się w Dniu Matki 26 maja na antenie radiowej Jedynki, to zwieńczenie charytatywnej akcji Polskiego Radia i Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR "Matki Matkom – Polskie Matki Matkom Ukraińskim" na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie, w którym lekarze w ciągu trzech miesięcy wojny uratowali życie ponad setce rannych dzieci.

Pomoc nadal potrzebna

Wspomnianą licytację wsparli między innymi Agata Kornhauser-Duda, Iga Świątek, Robert Lewandowski czy Adam Sztaba. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na specjalnej stronie: licytacjadlaukrainy.polskieradio.pl. Honorowy patronat nad koncertem objęła Rada Mediów Narodowych.

– To dzieci ranne od bomb, postrzałów, ale też dzieci, które wymagają opieki psychologicznej, i ten szpital również taką pomoc świadczy. Potrzebują lekarstw, środków finansowych i sprzętu medycznego – mówi Agnieszka Kamińska, prezes Polskiego Radia.

– Te dzieci stały się dorosłe, to dzieci wojny, które przeżywają ból i tragedię wojny razem ze swoimi rodzicami – podkreśla Andrij Deszczycia, ambasador Ukrainy w Polsce, dziękując za okazane wsparcie.


Posłuchaj

3:27
O programie koncertu "To, co najpiękniejsze - Dzieciom"? (Bed and Breakfast/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

 


Sponsorzy wydarzenia Sponsorzy wydarzenia

Polecane