Rzecz o pielęgnowaniu dziecięcej wyobraźni. "Nieopodalja" w Teatrze Baj

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rzecz o pielęgnowaniu dziecięcej wyobraźni. "Nieopodalja" w Teatrze Baj
"Nieopodalja" są adresowane do dziecięcej publicznościFoto: shutterstock/Maria Sbytova

Magiczna opowieść o chłopcu, który trafiając do niezwykłej krainy niechcianych rzeczy, ukazuje nam moc dziecięcej wyobraźni i kreatywności – taki jest spektakl "Nieopodalja", który dziś ma premierę w warszawskim Teatrze Baj.

"Był sobie kiedyś Chłopiec, który w oczekiwaniu na mamę bawił się znalezioną na Pradze Rzeczą. Ta Rzecz miała magiczną moc zmieniania się w to, w co się chce. Została jednak porwana, a Chłopiec, podążając za nią, przeszedł przez Zabieracz – tajemniczy portal – i trafił do niezwykłej krainy niechcianych rzeczy. Okazało się to początkiem prawdziwej przygody, w której towarzystwa dotrzymuje Chłopcu niecodzienna drużyna poszukiwaczy" – tak o spektaklu "Nieopodalja" pisze na swojej internetowej stronie Teatr Baj.

W skład drużyny wchodzi m.in. grany przez Michała Murawskiego bohater, który jako jedyny rozumie język Chłopca i jest w stanie przetłumaczyć jego słowa innym. – Dla mnie jest to historia o pielęgnowaniu w sobie wyobraźni i tej dziecięcej gotowości na wiarę w to, że szklanka może być oceanem, a wanna studnią – opowiadał w Trójce aktor.

"Nieopodalja" są dyplomową pracą studenta Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Piotra Fronia. Spektakl jest adresowany przede wszystkim do najmłodszych widzów. Jak jest przez nich odbierany, jego twórcy mogli się przekonać w rozmowach z dziećmi, które zasiadły na widowni podczas przedpremierowych pokazów. – To, w jaki sposób one śledzą tę historię i pojmują ją na naprawdę głębokim poziomie, jest niesamowite i daje mnóstwo satysfakcji – mówił Murawski w rozmowie z Katarzyną Cygler.


Posłuchaj

5:44
Michał Murawski o spektaklu "Nieopodalja" (Trójka przed południem)
+
Dodaj do playlisty
+

 

Przedstawienie w reżyserii Marka Idzikowskiego ma premierę w Teatrze Baj na warszawskiej Pradze w piątek, 27 maja. Michałowi Murawskiemu na scenie towarzyszą Agnieszka Sawicka i Jerzy Dowgiałło.

***

Tytuł audycji: Trójka przed południem
Prowadzi: Katarzyna Cygler
Goście: Michał Murawski (aktor)
Data emisji: 27.05.2022
Godziny emisji: 10.19

kc

Polecane