W niedzielę koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom" na zakończenie akcji charytatywnej "Matki Matkom"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
W niedzielę koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom" na zakończenie akcji charytatywnej "Matki Matkom"
"To, co najpiękniejsze – Dzieciom"Foto: Polskie Radio

W najbliższą niedzielę 29 maja o godzinie 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się wyjątkowy koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze – Dzieciom". W programie wieczoru "Melodia" ukraińskiego kompozytora Myroslava Skoryka w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy oraz występ zespołu Krajka z Przemyśla – z udziałem dzieci uchodźców z Ukrainy. Transmisja na antenie Programu 1 Polskiego Radia, na stronie internetowej stacji oraz w mediach społecznościowych. Honorowy patronat nad koncertem objęła Rada Mediów Narodowych.

W pierwszej części wieczoru będzie można usłyszeć muzykę ukraińskiego kompozytora Myroslava SKORYKA – "Melodię" w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy. Następnie do muzyków dołączy Kiev Piano Duo w składzie: Oleksandra Zaitseva oraz Dmytro Tavanets, którzy wspólnie wykonają utwór Camilla Saint-Saënsa "Karnawał zwierząt", określony przez kompozytora jako fantazja zoologiczna.

W drugiej części koncertu wystąpi zespół Krajka z Przemyśla – z udziałem utalentowanych dzieci uchodźców z Ukrainy. Grupa powstała w listopadzie 2011 roku i działa przy Stowarzyszeniu "Dom Ukraiński" w Przemyślu. To artyści, którzy zauroczyli się białym śpiewem i wielogłosowymi harmoniami ukraińskiej pieśni. Wspólne wielogłosowe wykonania to dla nich tradycja kultywowana w gronie najbliższych. Opiekunem zespołu jest Tatiana Nakonieczna.

Niedzielny koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom" oraz "Licytacja dla Ukrainy", która odbywa się w Dniu Matki 26 maja na antenie radiowej Jedynki, to zwieńczenie charytatywnej akcji Polskiego Radia i Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR – "Matki Matkom – Polskie Matki Matkom Ukraińskim". Licytację wsparła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, która podarowała na ten cel swoją biżuterię. W akcję włączyły się też wybitne postaci ze świata sportu i kultury – m.in. Iga Świątek, Robert Lewandowski czy Adam Sztaba. Licytacja telefoniczna odbywa się w godzinach 8.00 – 19.20, a esemesowa w godz. 8.00-19.15. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć na specjalnej stronie: licytacjadlaukrainy.polskieradio.pl.

Cena wywoławcza każdego przedmiotu to 1000 zł. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie.

Transmisja koncertu "To, co najpiękniejsze – Dzieciom" w niedzielę 29 maja o godz. 19.05 w radiowej Jedynce oraz w mediach społecznościowych publicznego nadawcy. Streaming wydarzenia dostępny będzie na stronie: www.polskieradio.pl.

mat. prasowe

Polecane