Licytacja charytatywna "Matki Matkom" w radiowej Jedynce. Środki trafią do kijowskiego szpitala

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Licytacja charytatywna "Matki Matkom" w radiowej Jedynce. Środki trafią do kijowskiego szpitala
Przedmioty przeznaczone na licytację w ramach akcji "Matki Matkom" – na rzecz chorych dzieci z UkrainyFoto: Polskie Radio

Biżuteria pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, koszulka Roberta Lewandowskiego, szachy z autografem arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy – te i inne przedmioty można wylicytować na antenie Jedynki podczas akcji charytatywnej "Matki Matkom". Dochód zostanie przeznaczony na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie.

  • W czwartek, 26 maja, na antenie radiowej Jedynki można wylicytować wyjątkowe przedmioty w ramach akcji charytatywnej "Matki Matkom". Środki uzyskane z licytacji trafią do medyków Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie.
  • W licytacji do zdobycia m.in. biżuteria podarowana przez małżonkę prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę, piłka tenisowa z podpisem Igi Świątek; młot Anity Włodarczyk oraz koszulka z podpisami olimpijczyków z Tokio.
  • Licytacja w ramach akcji charytatywnej "Matki Matkom" zakończy się 26 maja o godz. 19.20. Głosowanie SMS-owe potrwa do godz. 19.15. Szczegóły w Regulaminie na stronie licytacjadlaukrainy.polskieradio.pl.

Akcja charytatywna "Matki Matkom" dla Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie

W czwartek, 26 maja, na antenie radiowej Jedynki będzie można wylicytować wyjątkowe przedmioty w ramach akcji charytatywnej "Matki Matkom". Po godzinie 19 zaprosimy Państwa na audycję specjalną podsumowującą to wyjątkowe wydarzenie. Środki uzyskane z licytacji trafią do medyków Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie.

– Szpital na początku wojny był ostrzeliwany. Nie został zniszczony całkowicie, jednak potrzebuje renowacji. Co najważniejsze, mógł przyjmować dzieci nie tylko z Kijowa, ale też z innych regionów – informuje ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia. – Chciałem podziękować za decyzję o tym, żeby środki z tej akcji poszły na szpital dziecięcy w Kijowie. Ten szpital staje się miejscem, gdzie będą ulokowane dzieci z innych szpitali, które zostały zniszczone – dodaje.

Najczęściej czytane

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska: każdy grosz jest bardzo ważny

Najmłodsze ofiary wojny wciąż docierają do kijowskiego szpitala. Są to głównie dzieci ze wschodu Ukrainy. Polskie Radio włączyło się w pomoc medykom i małym pacjentom, a teraz, poprzez udział w licytacji, pomóc mogą także słuchacze.

– To są dzieci ranne od bomb, od postrzałów, ale także dzieci, które wymagają opieki psychologicznej, a ten szpital również taką pomoc świadczy – mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. – Relacje lekarzy i dyrektora tego szpitala mówią o tym, że bardzo potrzebują lekarstw, środków finansowych i sprzętu medycznego. Każda złotówka, każdy grosz jest bardzo ważny i się liczy. W związku z tym bardzo proszę o włączenie się w tę licytację – apeluje.

Biżuteria pierwszej damy i piłka tenisowa od Igi Świątek w licytacji Jedynki

Cenne przedmioty przekazały na licytację wybitne postaci ze świata kultury i sportu. Zdobyć będzie można m.in.: biżuterię podarowaną przez małżonkę prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę, piłkę tenisową z podpisem Igi Świątek; młot Anity Włodarczyk oraz koszulkę z podpisami olimpijczyków z Tokio; koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego oraz piłkę z podpisami członków reprezentacji Polski w piłce nożnej; koszulkę i piłkę Wilfredo Leóna; prywatny różaniec abp. Stanisława Gądeckiego – przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski; grafikę Zdzisława Beksińskiego; szachy z autografem arcymistrza Jana-Krzysztofa Dudy, a także batutę Adama Sztaby. Cena wywoławcza każdego przedmiotu to 1000 zł. Licytacja na antenie radiowej Jedynki już ruszyła. Zakończy się 26 maja o godz. 19.20. Głosowanie SMS-owe potrwa do godz. 19.15. Szczegóły w Regulaminie na stronie licytacjadlaukrainy.polskieradio.pl.

Zwieńczeniem akcji będzie uroczysty koncert ''To, co najpiękniejsze – Dzieciom'', który odbędzie się w niedzielę 29 maja w Studiu Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego.


Posłuchaj

3:08
Akcja charytatywna Jedynki "Matki Matkom" dla Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Do zdobycia m.in. biżuteria Pierwszej Damy i piłka tenisowa od Igi Świątek (Pora na Trójkę)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Pora na Trójkę
Prowadzi: Tomasz Miara
Autorka materiału reporterskiego: Agata Woźniak
Data emisji: 26.05.2022
Godzina emisji: 8.16

kr

Polecane