Jaźnicka: teledysk nominowany Berlin Music Video Awards 2022

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
Jaźnicka: teledysk nominowany Berlin Music Video Awards 2022
Zapraszamy na "Noc z Reportażem" Foto: unsplash

Teledysk do singla "Out of Control" Katarzyny Jaźnickiej został wyróżniony nominacją do nagrody Berlin Music Video Awards 2022 w kategorii Best Animation. W tym roku wśród nominowanych w tej kategorii są również m.in. Bastille oraz Dua Lipa & Elton John. Twórcą koncepcji teledysku oraz jego reżyserem jest Hubert Dłużniewski, prywatnie mąż artystki. A Katarzyna Jaźnicka była gościem Michała Kirmucia w "Naszej tonacji".

Obrazek, który podbija tę historię

– Dla mnie ten utwór jest bardzo ważny w swoim przekazie i treści. Natomiast ten obrazek bardzo podbił tę historię i został też przepięknie wykonany. Oglądałam go wiele razy i patrząc na niego chyba po raz dwudziesty, mówię "Słuchaj Hubert, to jest piękna praca, musimy go gdzieś zgłosić!" – opowiada Katarzyna Jaźnicka. – Weszłam na Berlin Music Video Awards i mówię "To do dzisiaj! Szybko, szybko...". I chyba godzinę przed zamknięciem oficjalnych zgłoszeń udało nam się zgłosić – śmieje się.

Nie jest łatwo porzucić kontrolę

– Ten utwór powstawał w lockdownie, w czasie, kiedy właściwie wszystko, co znaliśmy do tej pory w pseudoporządku świata, się skończyło. Okazało się, że nie ma żadnego pewnika, nie ma nic stałego: wielu ludzi dostrzegło, że wszystko może się skończyć za jednym zamachem. Nasza praca skończyła się na rok: okazało się, że nie możemy grać koncertów, spektakli, a teatr, z którym pracuję od 10 lat, nagle nie mógł podróżować, jak zwykle to robiliśmy. To był trudny czas – wspomina rozmówczyni Michała Kirmucia. – Przychodziły do mnie myśli, że bardzo się skupiamy na zewnętrzu, na próbie kontroli całego życia, świata, innych ludzi. Zapominamy natomiast o tym, żeby odpuścić, zostawić – świat i tak będzie płynął swoją drogą – i skupić się na tym, co jest w nas, we wnętrzu, co mówi nam intuicja, co czujemy... – wyjaśnia genezę "Out of Control".

Plany na przyszłość

– Jest właściwie cała płyta, którą zrobiliśmy z Marcinem Kuczewskim. Zamierzamy jeszcze do utworów z tego krążka nakręcić dwa teledyski, które będziemy wydawać cyklicznie – zapowiada artystka. – Jesteśmy też w trakcie planowania koncertów. Więc na razie idzie to torem swobodnym i dla mnie obiecującym.

Lista utworów

 1. OBRASQI – Obiecaj (radio edit)
 2. THE BAD SLEEP WELL – Korzenie
 3. JAŹNICKA – Out of Control
 4. JAŹNICKA – Ta noc do innych jest niepodobna
 5. KASIA KOWALSKA – Dziwny jest ten świat
 6. NOCNY STRÓŻ – Razem uda się
 7. HEY, YOU! – Kołysanka
 8. KOMBAJN DO ZBIERANIA KUR PO WIOSKACH – Warszawa
 9. ROBERT BRYLEWSKI I ŚWIAT CZAROWNIC – Rebel

Jaźnicka – Out Of Control/YouTube Jaźnicka


Posłuchaj

51:37
Kasia Jaźnicka opowiada o historii "Out Of Control" (Nasza tonacja/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

***

Tytuł audycji: Nasza tonacja
Prowadzi: Michał Kirmuć
Data emisji: 25.05.2022
Godzina emisji: 12.06

pr

Polecane