Kradzieże w Europie. Mapa Eurostatu hitem sieci

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kradzieże w Europie. Mapa Eurostatu hitem sieci
Europejski Urząd Statystyczny opublikował dane dot. rabunków w EuropieFoto: Shutterstock/Ric Jacyno/Twitter.com/@MarcinPalade

Z danych Eurostatu wynika, że do rozbojów i kradzieży z użyciem przemocy dochodzi znaczniej częściej dochodzi w krajach Europy Zachodniej niż Wschodniej. Opublikowana w intrenecie mapka, która obrazuje to "zjawisko" stała się hitem sieci.

Z danych udostępnionych przez europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) wynika, że w 2019 roku w Hiszpanii dochodzi rocznie do 140 przypadków kradzieży na 100 tys. mieszkańców. Podobnie sprawy mają się w Belgii, natomiast w Wielkiej Brytanii takich wydarzeń zanotowano 132. Nie lepiej wygląda sytuacja w Portugalii, gdzie wskazano na 106 takich przypadków.

Tymczasem w Polsce wskaźnik ten wyniósł zaledwie 17 takich przypadków. Jeszcze lepiej sytuacja wygląda u naszych południowych sąsiadów - u Czechów 14, natomiast u Słowaków 8.

"Wsi spokojna, wsi anielska"

Dane te wyzwoliły w internautach potrzebę żartobliwego odniesienia się do sytuacji.

"Wsi spokojna, wsi anielska, nasza środkowoeuropejska" - komentują. Nie mogło zabraknąć również odniesienia się do buńczucznych postaw niektórych przywódców Europy Zachodniej, stawiających się za "wzór" przed wschodnioeuropejskimi "pariasami".

es/tvp.info

Polecane