Kosiniak-Kamysz o Solidarnej Polsce: wstrzymuje pójście do przodu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail

– Chciałbym, aby prezydent bardziej pilnował swojego projektu ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN; miał dobre intencje, wykonał dobry ruch, ale na końcu przyjmuje poprawki Solidarnej Polski, a nie PSL – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

– Autorami poprawek są ci, przez których musimy tę ustawę naprawiać i przez których płacimy milion euro kary dziennie, a dzięki tym pieniądzom moglibyśmy sfinansować leczenie chorych dzieci w Polsce – stwierdził prezes PSL.

Polityk mówił o głosowaniu nad prezydenckim projektem ustawy o Izbie Dyscyplinarnej SN, jeśli nie przejdą poprawki PSL.

– Tam nie ma nad czym głosować, bo to jest fikcja, poprawki Solidarnej Polski są beznadziejne – ocenił. Zapytany, czy beznadziejna jest cała ustawa prezydenta, odparł: tak mówił Zbigniew Ziobro. Różnimy się tym, że podchodzimy do pana prezydenta z życzliwością.

"Podpalacz, który rujnuje dom"

O Solidarnej Polsce powiedział, że "wstrzymuje pójście do przodu". – Nie może podpalacz, ten, który zrujnował dom i zablokował środki europejskie dla domu, jakim jest Polska, być i strażakiem, i budowlańcem, który stawia fundamenty – zaznaczył.

PSL proponuje, aby sędziowie Izby Dyscyplinarnej przeszli w stan spoczynku, a sędziowie orzekający ws. odpowiedzialności zawodowej mieli 7-letnie doświadczenie. Partia postuluje również przywrócenie niesłusznie ukaranych sędziów.


Posłuchaj

12:57
Władysław Kosiniak-Kamysz: chciałbym, by prezydent bardziej pilnował swojego projektu ustawy o likwidacji Izby Dyscyplinarnej SN; miał dobre intencje, wykonał dobry ruch, ale na końcu przyjmuje poprawki Solidarnej Polski, a nie PSL (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

 

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadziła: Beata Michniewicz
Gość: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL)
Data emisji: 24.05.2022
Godzina emisji: 08.45

pg/kr

Polecane